Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Мнениеот Мади Ранчева » 06 Ное 2014, 15:24

Започнах да се притеснявам, че не полагам достатъчно усилия за образованието на детето ми. :(
От известно време започна да получава слаби оценки, питам я всекидневно дали иска помощ от моя страна, а тя ми заявява, че не бих могла да й помогна. :roll:
Почти съм убедена в това, но все пак имах желанието, затова й предложих да я запиша на уроци по най-трудния за нея предмет и да ходи на консултации след училище с учителите, по другите предмети, които й куцат, така че да навакса. :idea:

Можете, предполагам да си представите отвращението, с което ме погледна :? доста приличаше на това тук
422.jpeg
422.jpeg (17.44 KiB) Прегледано 1320 пъти
Не зная по какъв начин да взема по-дейно участие в образованието на детето ми.

От една страна тя не желае никаква помощ, разбирам, че наистина не й е интересно, но за съжаление е наложително да се постарае, а как да помогна аз за образованието й или най-малко за уроците, можете ли да ми дадете някакви съвети :?
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Мнениеот mimeto90 » 06 Ное 2014, 15:35

Ами смятам, че пубертетът се е започнал и то с пълна сила, така че като за начало може да тръгнеш с меки думи и действия, съвети, в последствие ще разбереш на къде духа вятъра...
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Мнениеот Kaya » 18 Ное 2014, 16:21

Много неприятна ситуация, трябва да се разбере от детето,че ученето му сега е основен фактор за бъдещето му, което не е толкова далеч, колкото си мисли.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Мнениеот Elica » 05 Дек 2014, 17:14

Майка ми винаги ми е помагала с уроците, ама аз много настоявах да ми помага и я тормозих, дори и нищо да не разбираше :mrgreen:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Мнениеот gomez123 » 08 Дек 2014, 15:09

Трудно е, никой не казва, че е лесно, но смятам, че е най-добре да се научи детето да се справя само още от малка възраст!
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Мнениеот Kaya » 08 Дек 2014, 17:47

gomez123 написа:Трудно е, никой не казва, че е лесно, но смятам, че е най-добре да се научи детето да се справя само още от малка възраст!

Имаш право, но ако не му се помага няма ли още повече да се откаже от ученето, защото му е трудно? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Мнениеот silver933 » 17 Дек 2014, 13:31

моето е бебе още но като порасне много ясно, че ще му помагам, но само когато наистина е трудно и има нужда от помощ, няма да сядам да решавам домашните му :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Мнениеот Malina » 17 Дек 2014, 17:09

silver933 написа:моето е бебе още но като порасне много ясно, че ще му помагам, но само когато наистина е трудно и има нужда от помощ, няма да сядам да решавам домашните му :)

Да, важно е да не се отказва помощ на децата, аз много обичах да ми помагат ;)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Мнениеот Lili_pili » 29 Яну 2015, 12:53

деацта трябва сами да си учат уроците, а не някой да им помага, не е ли смешно?
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Помагате ли на детето си за уроците, а по какъв начин вземате участие в образованието му?

Мнениеот Snejna » 29 Яну 2015, 15:25

Понякога помагам, понякога - не. :) Оставям я самичка да се помъчи, след това ако не се справя ѝ помагам аз ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта