Какво може да разкара мравките от кухнята и банята?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Какво може да разкара мравките от кухнята и банята?

Мнениеот mimeto90 » 06 Ное 2014, 16:21

Около храната на котката в последно време започнаха да се навъртат мравки. Само за няколко дни станаха плашещо за мен много :shock: :shock: и се чудя с какво да ги отблъсна, но без да ги тровя :?:

Мравките са ми едни от любимите буби, но за съжаление са превзели банята, :oops: тъй като храната на котката стои там, а понеже кухнята е по отдалечена и там и на места около мястото, където държа измитите чинии, но не са толкова много.

Не искам да започнат да се размножават и в кухнята, така че се надявам бързо да ги разкарам от там, че е възможно и хладилника да понесат скоро :D
Ant-Control.jpg
Ant-Control.jpg (26.89 KiB) Прегледано 2754 пъти
Възможно ли е да разкарам мравките от кухнята и банята без да ги избивам. :roll:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Какво може да разкара мравките от кухнята и банята?

Мнениеот mangusta » 06 Ное 2014, 16:24

Не съм имала този проблем, но съм чувала, че има много добър ефект със смес от брашно и сол или само брашно :!:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Какво може да разкара мравките от кухнята и банята?

Мнениеот Rali_hr » 04 Дек 2014, 17:12

Не вярвам, че има хуманен начин да се отървеш от тях! все някъде ще са направили мравуняк, няма да си оставят къщата с добро :mrgreen: :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво може да разкара мравките от кухнята и банята?

Мнениеот Pipilota » 05 Дек 2014, 18:10

Сол знам, че се ръсят, но после се връщат... да не ви отчайвам :) :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво може да разкара мравките от кухнята и банята?

Мнениеот Jully » 24 Юни 2015, 16:14

Това, което най-напред трябва да направите е да почистите всичко и да огледате за храна, отделно нищо да не оставяте отворено, нито каквато и да е било храна наблизо. :) Второ и също толкова важно, вземате си едни препарат райд и пръскате. :lol:
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какво може да разкара мравките от кухнята и банята?

Мнениеот gomez123 » 25 Юни 2015, 10:52

Jully написа:Това, което най-напред трябва да направите е да почистите всичко и да огледате за храна, отделно нищо да не оставяте отворено, нито каквато и да е било храна наблизо. :) Второ и също толкова важно, вземате си едни препарат райд и пръскате. :lol:

Абе с Райд в кухнята не съм пръскала и не препоръчвам на никого да прави подобно нещо, все пак си е отрова, по-добре опитай със сол или сода, чувала съм, че помага!
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Какво може да разкара мравките от кухнята и банята?

Мнениеот dessiblond » 14 Юни 2016, 14:22

Уникални са тия мравки! Дори и да си на висок етаж, пак могат да нападнат кухнята ти. Понеже не искам да пръскам с разни отрови, съм ръсела със сол и имаше ефект. И още нещо е ефикасно - капнах на местата, където минават, няколко капки мента и доста се разбягаха. Но много е миризлива и омирисва стаята :smile: .
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Какво може да разкара мравките от кухнята и банята?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Юни 2016, 10:14

dessiblond написа:Уникални са тия мравки! Дори и да си на висок етаж, пак могат да нападнат кухнята ти. Понеже не искам да пръскам с разни отрови, съм ръсела със сол и имаше ефект. И още нещо е ефикасно - капнах на местата, където минават, няколко капки мента и доста се разбягаха. Но много е миризлива и омирисва стаята :smile: .
И те като се разбягат из стаята не е ли същото като да си останат там? :) По-добре с някакъв препарат и да си измират.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво може да разкара мравките от кухнята и банята?

Мнениеот Yarost » 30 Юни 2016, 10:38

Не оставяйте храната на котката да стои по чинийките. Като се наяде, паничките се измиват и чакат чисти до новото хранене. За мравките със сол и аз съм чувала, но знам и че трябва редовно да се мие пода. Най-вече където им минават пътеките им, понеже оставяли някакви феромони и си маркирали пътя за събратята.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Какво може да разкара мравките от кухнята и банята?

Мнениеот irka » 30 Юни 2016, 12:41

Yarost написа:Не оставяйте храната на котката да стои по чинийките. Като се наяде, паничките се измиват и чакат чисти до новото хранене. За мравките със сол и аз съм чувала, но знам и че трябва редовно да се мие пода. Най-вече където им минават пътеките им, понеже оставяли някакви феромони и си маркирали пътя за събратята.


То по принцип не трябва да се оставя храна извън хладилника. А пък за храната на кучета и котки да стоят по цял ден така, не мравки ще се привлекат, ами не знам какво.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта