Смятате ли, че и българки, които пият по време на бременността, трябва да бъдат наказвани?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Смятате ли, че и българки, които пият по време на бременността, трябва да бъдат наказвани?

Мнениеот julianne » 06 Ное 2014, 17:13

Разбрах, че се обмисля подобен закон, който да наказва бременните жени в Англия, които посягат към чашката. За съжаление властите са подтикнати към това след инцидент, който преобръща живота на детенце, което има фетален алкохолен синдром :(

За такъв случай до сега не бях чувала, но смятам, че просто никой не обръща внимание на българките за това :roll: Намирам за изключително грозна и неприемлива гледката,
80.jpeg
80.jpeg (14.83 KiB) Прегледано 1351 пъти
но според вас приема ли се това за нещо почти нормално за българките и смятате ли, :roll: че основно количеството е от значение и дали има от кого да се следи това, за да бъдат наказвани българки, които пият по време на бременността?

Какво количество сте си позволявали да пиете по време на бременността и кое смятате, че трябва да бъде наказуемо :? Познавате ли жени, които са родили дечица с фетален алкохолен синдром :? или просто никой не обръща внимание на българките, които си позволяват да пият по време на бременността :?
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Смятате ли, че и българки, които пият по време на бременността, трябва да бъдат наказвани?

Мнениеот MerryPop » 06 Ное 2014, 17:17

Какво означава да бъдат наказвани и наистина за какво количество алкохол иде реч :? Има доста относителни и въпросителни тук, така че не зная какво мнение да дам, освен ако става дума за алкохолизирани жени, които по време на бременността си трябва да бъдат лекувани в психиатрични заведения, по мое мнение, за да са извън риск детето :!:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Смятате ли, че и българки, които пият по време на бременността, трябва да бъдат наказвани?

Мнениеот Мади Ранчева » 10 Ное 2014, 15:41

То това си е направо риторичен въпрос, но да, как по-точно ще ги изловят кой, как и кога пие, те дори на консултации не ходят бременните до колкото разбирам :o
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Смятате ли, че и българки, които пият по време на бременността, трябва да бъдат наказвани?

Мнениеот Krum » 13 Яну 2015, 14:36

Абе всеки сам си решава, дали ще има акъл в главата и ще пие докато е бременна си е лично неин избор, някои гинеколози съм чувал че съветват по чаша червено винце вечер! ако жена ми пие бременна ще я убия ви казвам.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Смятате ли, че и българки, които пият по време на бременността, трябва да бъдат наказвани?

Мнениеот Snejna » 13 Яну 2015, 15:44

Те така или иначе, после ще станат майки... децат аим пак ще са наказани.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Смятате ли, че и българки, които пият по време на бременността, трябва да бъдат наказвани?

Мнениеот silver933 » 13 Яну 2015, 17:07

Трябва да бъдат наказани от мъжете си. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Смятате ли, че и българки, които пият по време на бременността, трябва да бъдат наказвани?

Мнениеот Pipilota » 14 Яну 2015, 09:12

Мади Ранчева написа:То това си е направо риторичен въпрос, но да, как по-точно ще ги изловят кой, как и кога пие, те дори на консултации не ходят бременните до колкото разбирам :o

Според мен много малка част от жените не ходят на консултация по време на бременността си и то да не казваме пак кои, че сигурно скоро ще ни обвинят в расизъм. Някои видове са просто безотговорни. Но за разлика от прегледите, то пиенето на алкохол по никакъв начин не се разделя, толкова лесно. Много бременни пият, по чаша вино - било разрешено, по малко уиски, доктора каза, че не пречи, по 3-4 цигари на ден, защото е по-лошо за детето, ако ги спреш. Оправдания за изпадналия ни живот. Не си мислете, че аз съм светица, разбира се. Когато бях бременна на морето си позволих 1 бира, имаше тогава една Голд серия много лекичка и 1 глътка уиски, защото бяхме на сватба. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Смятате ли, че и българки, които пият по време на бременността, трябва да бъдат наказвани?

Мнениеот Rali_hr » 14 Яну 2015, 13:37

В креая на краищата няма как да накараш някой да направи нещо против волята си - било то дали ще пие по време на б ременността или друго. Кой да ги накаже?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Смятате ли, че и българки, които пият по време на бременността, трябва да бъдат наказвани?

Мнениеот Andrey » 14 Яну 2015, 15:08

Освен, ако не е някаква видна аллкохоличка как ще я разберат, че пие алкохол вкъщи примерно?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Смятате ли, че и българки, които пият по време на бременността, трябва да бъдат наказвани?

Мнениеот Elica » 14 Яну 2015, 16:39

Наистина, как ще бъдат заловени? А и не мисля, че чаша вино от време на време би навредила, ако става въпрос за ежедневно пиене на твърд алкохол е друго, но как ще бъдат наказани? Ще им се вземат децата ли?
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта