Наближават пости, какво готвите по това време от годината?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Наближават пости, какво готвите по това време от годината?

Мнениеот YoLindi » 07 Ное 2014, 12:45

Тази година се каня да започна Коледния пост, но съм отвикнала да готвя изцяло веган манджи, т.е. без сирене и всякакви други млечни продукти и яйца :oops:

Общо взето нещата, които ми идват наум за това време да годината са зеле, моркови, ориз, картофи, боб и леща. Но малко ми се виждат ограничени вариациите затова си търся някакви идеи за готвене, с които ще мога да спазя постите.

Това ми привлече от раз погледа, понеже много обичам такива зелении,
IMG_0.jpg
IMG_0.jpg (25.62 KiB) Прегледано 5280 пъти
но за съжаление не сме пролет, а чакаме зимата и всичкия пресен луд и марули ми се виждат твърде изкуствени :| така, че ще се ограничим със зимния вариант - евентуално грах, а зеления лук мога да заместя с праз луд :roll:

Какви идеи ви идват по това време на годината, какво готвите, за да спазите постите? :roll:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Наближават пости, какво готвите по това време от годината?

Мнениеот moni.sparrow » 07 Ное 2014, 12:49

Обикновено се спирам на супи и яхнии, добре е да се ядат по-течни храни, поне моя стомах това повелява :D започвам а ги редувам, картофена, доматена, зелева, боб, леща на супи, а за картофите има толкова много вариации, също обичам много хумус, който пак си е без никакви яйца и млечни продукти... друго любимо за сега не се сещам, ще пиша ако получа просветление :D
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Наближават пости, какво готвите по това време от годината?

Мнениеот exotic » 10 Ное 2014, 17:49

Не, че постя, но обикновено постните ми манджи са варива или картофки ориз, такива нещица приготвени на пара със зехтин и пресни зеленчуци като краставичка или доматче, става средно между салата и гарнитура или основно ястие :D
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Наближават пости, какво готвите по това време от годината?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2014, 15:13

Тази година за първи път съм решена да постя, като цяло много се чудя как ще се справя и какво ще ям. Навярно ще наблегна на ориз и гъбите- заедно и по отделно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Наближават пости, какво готвите по това време от годината?

Мнениеот Andrey » 24 Ное 2014, 17:52

Майка ми все постеше, ден през ден ядяхме ориз у нас :lol: Той се комбинира най-добре с различни храни :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Наближават пости, какво готвите по това време от годината?

Мнениеот Pipilota » 26 Юли 2015, 09:11

Andrey написа:Майка ми все постеше, ден през ден ядяхме ориз у нас :lol: Той се комбинира най-добре с различни храни :)

Не е лошо, все пак е доста полезна и питателна храна ориза. :) Аз също си мисля дали е възможно за мен да постя, по-скоро не знам как ще се откажа от млечните продукти! :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Наближават пости, какво готвите по това време от годината?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Юли 2015, 10:10

И аз като останалите винаги съм мислила за постите и най-вече дали ще се справя с тях. :)
Скоро май няма пости, сигурно има някой ден покрай 15 август, но надали е много. Проблемът е, че самите ние не сме свикнали с ограниченията, вече всичко има по магазините целогодишно и нямаме никакви причини да постим.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Наближават пости, какво готвите по това време от годината?

Мнениеот Kaya » 26 Юли 2015, 11:29

По време на пости е подходящо да се готвят различни неща, които обикновено не се сещаме - киноа, булгур, елда, ориз, картофи, зеленчуци на грил или на пара. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Наближават пости, какво готвите по това време от годината?

Мнениеот Lollipop » 27 Юли 2015, 07:49

Kaya написа:По време на пости е подходящо да се готвят различни неща, които обикновено не се сещаме - киноа, булгур, елда, ориз, картофи, зеленчуци на грил или на пара. :)

Тези неща не ги готвя по никое време на годината, само картофите и ориза ядем.
С киноата ми е много странно положението - как може някой да дава пари за нещо, което е 10лв. килограма и да използва половин пакет на едно ядене?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Наближават пости, какво готвите по това време от годината?

Мнениеот Rali_hr » 27 Юли 2015, 12:46

Най ми е лесно да не постя, честно ви казвам! Не знам това ограничение как се справяте с него, при положение, че има толкова много изкушения ив сичко го има целогодишно.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron