От кои въглехидрати не се пълнее? Има ли такива или зависи изцяло от количеството им?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

От кои въглехидрати не се пълнее? Има ли такива или зависи изцяло от количеството им?

Мнениеот lini_leni » 07 Ное 2014, 16:39

Не зная до колко е слух и до колко истина, но разбрах, че от сладките картофи не се пълнеело.
BakedSweetPotatoes.jpg
BakedSweetPotatoes.jpg (33.96 KiB) Прегледано 3469 пъти
Не, че съм виждала някъде тук такива, но с знаете ли с какво са по-различни, за да не се пълнее от тях, съмнявам се да съдържат по-малко въглехидрати или просто тези се усвояват по-бързо? :?

Понеже идва зима, а това е сезонът, в който основно наблягам на въглехидратите, където ми е и грешката, тъй като основно заради тях пълея :!: :(
Та си мислих възможно ли е, според вас да има въглехидрати от, които не се пълнее, за да зная на кои храни имам възможност да наблегна повече и да си задържа килограмите :?

Много се надявам да не се свежда всичко само до количеството на въглехидратите, дали е възможно да съществуват полезни въглехидрати, които да ни дават същата ситост, но без пълнея от тях :?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: От кои въглехидрати не се пълнее? Има ли такива или зависи изцяло от количеството им?

Мнениеот M.Tasheva » 07 Ное 2014, 16:47

Ммм много ми се искало да опитам сладки картофи, но и аз не съм виждала или ако съм виждала не съм ги забелязала, а иначе не вярвам да има някакви въглехидратни храни, от които да си стоиш като фиданка :D имаше някакви митове за боба, но не знам дали са се оправдали :idea:
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: От кои въглехидрати не се пълнее? Има ли такива или зависи изцяло от количеството им?

Мнениеот S_Milenska » 24 Ное 2014, 12:27

То удоволствието на въглехидрата е точно в това, че е солена храна, сладките картофи са много гадни на вкус, аз поне не ги харесвам. Няма да ми доставят това удоволствие.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: От кои въглехидрати не се пълнее? Има ли такива или зависи изцяло от количеството им?

Мнениеот Anka » 08 Дек 2014, 16:54

Аз като чуя въглехидрати и си представям картофи и ориз :) сякаш не ми се виждат най-диетичните. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: От кои въглехидрати не се пълнее? Има ли такива или зависи изцяло от количеството им?

Мнениеот Andrey » 09 Дек 2014, 12:56

То има 2-3 полезни въглехидрата, от които няма да напълнеем, но останалите 100 такива,.. :shock:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: От кои въглехидрати не се пълнее? Има ли такива или зависи изцяло от количеството им?

Мнениеот Malina » 11 Дек 2014, 17:00

От бобеца не се пълнее, ама като знам колко ме боли корем от него, задължително го хапвам с 2 филии хляб :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: От кои въглехидрати не се пълнее? Има ли такива или зависи изцяло от количеството им?

Мнениеот Lollipop » 15 Дек 2014, 11:35

Абе не се надявай много, много, че ще попаднеш на такива. :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: От кои въглехидрати не се пълнее? Има ли такива или зависи изцяло от количеството им?

Мнениеот Andrey » 16 Дек 2014, 14:46

Malina написа:От бобеца не се пълнее, ама като знам колко ме боли корем от него, задължително го хапвам с 2 филии хляб :mrgreen:

Отдолу видях една статия - там има вино... :) в смисъл почти нищо за ядене няма.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: От кои въглехидрати не се пълнее? Има ли такива или зависи изцяло от количеството им?

Мнениеот Lollipop » 21 Юни 2015, 13:37

Аз май вече съм на мнението, че няма такива, най-добре е човек хич да не се захваща с подобен тип храни, ако иска да сваля килограми, макар че имаше една картофена диета, при която резултатите бяха страшни! Та май проблемът е само в хляба :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: От кои въглехидрати не се пълнее? Има ли такива или зависи изцяло от количеството им?

Мнениеот niya_mazova » 24 Юни 2015, 11:15

Lollipop написа:Аз май вече съм на мнението, че няма такива, най-добре е човек хич да не се захваща с подобен тип храни, ако иска да сваля килограми, макар че имаше една картофена диета, при която резултатите бяха страшни! Та май проблемът е само в хляба :roll:

Да бе, то яж само каротофи и чакай да не отслабнеш, работата е в това да не си на постоянна монодиета, тъй като ти съсипва организма, в този случай най-ефикасна е 90-дневната
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта