Какви постни пастети приготвяте?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот S_Milenska » 13 Фев 2015, 13:53

rabotnata pchela написа:Те и печурките са супер, но наистина не знам какво би им подхождало :)

И аз много се зачудих и ще пробвам да ги пасирам и ще експериментирам.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Rali_hr » 13 Фев 2015, 14:13

Обичам да си правя пастет с извара, чушки и магданоз ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот S_Milenska » 17 Фев 2015, 18:26

МНого обичам такива пастети, последно си правих от боб, най-любимия ми вариант ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Pipilota » 18 Фев 2015, 10:29

S_Milenska написа:МНого обичам такива пастети, последно си правих от боб, най-любимия ми вариант ;)

Да, много добре се получава, дали да не направя и аз днес? :roll: Но от нахут никога не съм правила, дайте подробно обяснение! :) :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Snejna » 09 Мар 2016, 11:46

Pipilota написа:
S_Milenska написа:МНого обичам такива пастети, последно си правих от боб, най-любимия ми вариант ;)

Да, много добре се получава, дали да не направя и аз днес? :roll: Но от нахут никога не съм правила, дайте подробно обяснение! :) :lol:

Предполагам на принципа на хумус, то няма какво друго да е ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Yunona » 09 Мар 2016, 16:10

Преди два дни в Гърция опитах фава - нещо като пастет от специален сорт жълт грах. Беше прекрасно ястие и си купих от въпросния грах, за да го приготвя и у дома. Продава се предварително подготвен - белен и натрошен, даже на опаковката е написано името на ястието, не на растението. Много е лесно - грахът се сварява с лук и бял/черен пипер, пасира се, добавя се сол, зехтин и нещо зелено (магданоз, кориандър), гарнира се с червен лук - тъничко нарязан, може и да е карамелизиран на тиган.
Разбрах, че е традиционно гръцко ястие, не знам как не съм попаднала на него досега. В някои райони се сервира топло, в други - студено, някъде го обичат по-гъсто, другаде - с консистенцията на гъста супа. Много е вкусно :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Локумът » 09 Мар 2016, 16:15

Да беше купила за всички от форума да ни разпратиш :mrgreen: Звучи много вкусно
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот roksana » 10 Мар 2016, 14:28

Аз си приготвям един от пюриран зелен сварен боб или грах, 2 сварени яйца, червен лук, малко печени орехи, 2 с.л. майонеза, малко сухо бяло вино, черен пипер и сол. Всичко го пасирам и го лепвам на препечена филийка или крекери :grin: .
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Pipilota » 11 Мар 2016, 15:57

roksana написа:Аз си приготвям един от пюриран зелен сварен боб или грах, 2 сварени яйца, червен лук, малко печени орехи, 2 с.л. майонеза, малко сухо бяло вино, черен пипер и сол. Всичко го пасирам и го лепвам на препечена филийка или крекери :grin: .

Ехе, звучи много странно! :shock: Става ли вкусно, какъв вкус преобладава? Майонезата бих я сменила с авокадов сос за да не е вредно и калорично, колкото майонезата.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот pravilno » 12 Мар 2016, 13:25

Pipilota написа:
roksana написа:Аз си приготвям един от пюриран зелен сварен боб или грах, 2 сварени яйца, червен лук, малко печени орехи, 2 с.л. майонеза, малко сухо бяло вино, черен пипер и сол. Всичко го пасирам и го лепвам на препечена филийка или крекери :grin: .

Ехе, звучи много странно! :shock: Става ли вкусно, какъв вкус преобладава? Майонезата бих я сменила с авокадов сос за да не е вредно и калорично, колкото майонезата.


Аз предпочитам повечко да бъде граха, ще го пробвам, дано ми се получи :grin:
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта