Какви постни пастети приготвяте?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Pipilota » 12 Мар 2016, 14:03

ПРи всички положения звучи много интересно, задължително ще пробвам.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Alex_mor » 15 Мар 2016, 12:52

И на мен ми хареса.
Аз си направих даеж преди няколко дни патладжан и червена чушка на пастет, получи се супер, с малко маслини става номер едно ;)
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот miron » 16 Мар 2016, 14:22

Alex_mor написа:И на мен ми хареса.
Аз си направих даеж преди няколко дни патладжан и червена чушка на пастет, получи се супер, с малко маслини става номер едно ;)

МНого добро. Аз зимата рядко си правя, наблягам на авокадото, от което ям в промишлени количества. :mrgreen:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Alex_mor » 19 Авг 2016, 09:56

Не знам, ако пастетът нон стоп е на масата ти, дали ще успееш да се отървеш от него, като го смениш със зеленчуков. :) Все пак пастетът, който е от магазина е доста специфичен на вкусове и аромати. :roll: Обаче пастет с червени чушки е мега яко. :)
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот iwoni » 19 Авг 2016, 10:46

Този от магазина аз не го харесвам и изобщо не го купувам. Но не съм много и по домашните пастети, не се сещам да правя такива работи, макар и постни. Много трудоемко ми се струва, да вариш/печеш, да мелиш/пасираш. Дълга и широка.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Локумът » 19 Авг 2016, 15:06

iwoni написа:Този от магазина аз не го харесвам и изобщо не го купувам. Но не съм много и по домашните пастети, не се сещам да правя такива работи, макар и постни. Много трудоемко ми се струва, да вариш/печеш, да мелиш/пасираш. Дълга и широка.

Ето, затова и не си правиш. У нас си правим всичко, а и вече има всичко сварено, което ти само трябва да пасираш.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот miron » 24 Авг 2016, 14:59

Много добре стават пастети с авокадо, зехтин, малко чесън. Става вкусно и се маже добре и доволно на филия.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Yunona » 24 Авг 2016, 15:05

За първи път направих "Баба Гануш" и много ми хареса.
Това е арабски (или турски?) пастет от печен и белен патладжан, сусамов тахан, лимон, зехтин, чесън, магданоз (може и малко кимион). С тънка филийка препечен черен хляб е мноооого вкусно. Със сигурност ще го правя често.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Andrey » 24 Авг 2016, 15:10

Yunona написа:За първи път направих "Баба Гануш" и много ми хареса.
Това е арабски (или турски?) пастет от печен и белен патладжан, сусамов тахан, лимон, зехтин, чесън, магданоз (може и малко кимион). С тънка филийка препечен черен хляб е мноооого вкусно. Със сигурност ще го правя често.

Я разкажи малко по-подробно. Семенцата на патладжана остават ли, смила ли се, или се намачква с вилица? Имам един сусамов тахан, може би с поизтекъл срок ама това няма да го гледам.. :lol:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какви постни пастети приготвяте?

Мнениеот Yunona » 24 Авг 2016, 17:29

Andrey написа:Я разкажи малко по-подробно. Семенцата на патладжана остават ли, смила ли се, или се намачква с вилица? Имам един сусамов тахан, може би с поизтекъл срок ама това няма да го гледам.. :lol:


Рецептата, която опитах, е следната: 2 средноголеми патладжана, опечени и обелени (няма нужда да се махат семенцата), сокът от половин лимон, 2 лъжици зехтин, 2 препълнени супени лъжици сусамов тахан, 2 скилидки чесън, сол. Това се смила в блендер или с пасатор. Добавя се половин връзка ситно нарязан магданоз, евентуално още малко сол и лимонов сок, разбърква се и се сервира полято с още една лъжица зехтин. Това е :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

ПредишнаСледваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта