Как поддържате дървените прибори, с които готвите?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как поддържате дървените прибори, с които готвите?

Мнениеот maminka » 09 Ное 2014, 12:08

Преди няколко месеца купих поредния комплект дървени прибори за готвене, които вече са захабени. Прилича доста на този,
image.jpg
image.jpg (13.62 KiB) Прегледано 1418 пъти
дадох немалко парички за него, така че ми се иска да мога са го запазя, колкото се може по-дълго.

Доста е неприятно, тъй като имам чувство, че задържат и се развиват доста микроби по тях и сякаш след няколко ползвания вече са за изхвърляне :(

Иска ми се да мога да почистя дървените прибори, колкото е възможно по-добре, :idea: но колкото и да търкам, и да ги кисна във вряла вода ми е невъзможно да ги почистя, така че да изглеждат като нови :|

Можете ли да ми дадете някакви съвети, как е възможно да се почистят дървените прибори, така че да изглеждат като нови! :roll:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Как поддържате дървените прибори, с които готвите?

Мнениеот donni » 09 Ное 2014, 12:10

Имам метални прибори за готвене вкъщи и не зная как се почистват, но пробва ли със сода и оцет, като среброто и след това в микровълновата, както гъбата за съдове се почиства? :?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как поддържате дървените прибори, с които готвите?

Мнениеот Rali_hr » 04 Дек 2014, 17:14

Не знам и аз как могат да се чистят, мисля, че по-скоро в самото начало обработката им не е била добра, ако поемат влагата няма как. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как поддържате дървените прибори, с които готвите?

Мнениеот MGB » 13 Дек 2014, 12:17

Rali_hr написа:Не знам и аз как могат да се чистят, мисля, че по-скоро в самото начало обработката им не е била добра, ако поемат влагата няма как. :)

Това все пак е дърво, според мен няма начин как да не поема миризма, чувала съм, че преди да се използват с един памучен тампон потопен в олио е добре да се намажат, но пак не е гаранция, по-скоро май се прави, за да не се разпуква дървото с времето :roll:
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Как поддържате дървените прибори, с които готвите?

Мнениеот Mon_ton » 15 Дек 2014, 16:31

И аз това за олиото го знам, но не винаги става, не бих казала, че много лесно се чистят или че е ефикасно.. По-добре да се сменят често. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как поддържате дървените прибори, с които готвите?

Мнениеот Elica » 22 Дек 2014, 14:47

Знам, че на времето са ги мазали с мас като ги вземат и тогава са започвали да готвят с тях.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как поддържате дървените прибори, с които готвите?

Мнениеот Mon_ton » 22 Дек 2014, 15:10

Винаги ужасно са ми изглеждали, напояват се с всякакви миризми, предпочитам желязото аз :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как поддържате дървените прибори, с които готвите?

Мнениеот Krum » 22 Дек 2014, 15:40

Elica написа:Знам, че на времето са ги мазали с мас като ги вземат и тогава са започвали да готвят с тях.

Това се прави и със сач, когато си купим. :!:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как поддържате дървените прибори, с които готвите?

Мнениеот Fancy » 27 Дек 2014, 19:22

Какви сте се събрали тука всичките свръх чистници, чак не мога да ви разбера :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: голям праз, че лъжицата миришела на бобена чорба, нали и без това ще я вмиришеш със следващото на нещо друго :mrgreen:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как поддържате дървените прибори, с които готвите?

Мнениеот silver933 » 04 Мар 2015, 12:34

Fancy написа:Какви сте се събрали тука всичките свръх чистници, чак не мога да ви разбера :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: голям праз, че лъжицата миришела на бобена чорба, нали и без това ще я вмиришеш със следващото на нещо друго :mrgreen:

Е как бе, след като мирише на бобена чорба, това означава, че по нея са останали разни частици от бобената чорба, не е много готино яденето ти днес да е бъркано с лъжица, която носи още материал от последните 12 манджи за миналия месец! :shock:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта