Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот moni.sparrow » 26 Дек 2014, 15:45

И аз винаги много съм се чудила на такива жени. Имам една позната, която е образована жена, мъжът й също, професор е човекът, но тя никога не е ходила на гинеколог нито по време на бременността, нито след това, бях изключително шокирана, детето им за щастие е жива и здрава млада дама вече и все ище не мога да го асимилирам, защо!!! :shock:
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот Kremiliya » 05 Яну 2015, 15:19

moni.sparrow написа:И аз винаги много съм се чудила на такива жени. Имам една позната, която е образована жена, мъжът й също, професор е човекът, но тя никога не е ходила на гинеколог нито по време на бременността, нито след това, бях изключително шокирана, детето им за щастие е жива и здрава млада дама вече и все ище не мога да го асимилирам, защо!!! :shock:

Може би защото смята, че е здрава. Айде ние българите в повечето случаи ходим на преглед, само когато имаме проблем, но по време на бременността да не ходиш на лекар ми се вижда крайна глупост, а ако детето се нуждае от спешна помощ! Същото като ражданията вкъщи, пълна глупост и немарливост!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот rabotnata pchela » 05 Яну 2015, 15:32

Не мисля, че е от бедност, освен ако не говорим за малцинствата. Българските жени все още са отговорни към бъдещите си деца!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот Mon_ton » 05 Яну 2015, 16:04

Добре, като нямат възможност да си позволят дори проследяването на бременността, как после ще осигуряват необходимите неща за детето си? :|
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот Kaya » 09 Яну 2015, 11:19

През моята бременност също не бяхме богати с мъжа ми, дори бяхме в лошо финансово състояние, но не сме си позволили да пропуснем преглед - веднъж само го отложих с 5 дена. Все пак когато чакаме дете то трябва да бде най-важното, да не мрънкаме, че ще се появява на света. Сега имам позната бременна, която постоянно се оплаква, че заради детето дава над 100лв. месечно за лекарства и за прегледи, а после чакат бебето с нетърпение и да е живо и здраво. Може би аз не разбирам правилно, какво иска да ми каже. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот Lili_pili » 15 Яну 2015, 17:56

Burborino написа:А аз останах много разочарована от близка позната, която в момента е бременна. Тя със сигурност си ходи редовно на лекар, няма и проблеми с финансите. Но видях, че пуши и то немалко... :( :( :( Това е точно толкова безотговорно колкото да не се преглеждаш...
Чудя се как може да го правят някои жени като това е толкова вредно. :shock:

И аз на това се чудя, друго което ми е чудно, как може постоянно да правиш сметка и да се оплакваш едва ли не от предстоящото раждане и парите, които си похарчил за бъдещото си дете, може би го отдавам на това, че не знаеш още какво щастие те чака, знам ли.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот Malina » 16 Яну 2015, 17:11

Има много безотговорни и немарливи към бременността си жени, моя приятелка не ходеше почти на никакви прегледи, през 3 месеца ходеше! А други ходят всеки месец, в критичните месеци дори по 2 пъти! Финансовата част там пък изобщо не стоеше при нея.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот Mon_ton » 26 Ное 2015, 15:42

Абсолютна простотия, не можеш да искаш да имаш дете, след като не можеш да си осигуриш 20лева на месец за да отидеш на лекар, а като се роди детето от къде ще намираш пари за да се грижи за него? мисля, че това е отново част от ромския бизнес!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Ное 2015, 12:21

Все пак, дори има и безплатни прегледи, които се поемат от здравната каса, защо самите те не се правят?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот silver933 » 27 Ное 2015, 14:36

rabotnata pchela написа:Все пак, дори има и безплатни прегледи, които се поемат от здравната каса, защо самите те не се правят?

И Това е така, ама тея дето не ходят на лекар са тея, дето ги раждат, за да получат още някой лев от държавата.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта