Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот julianne » 09 Ное 2014, 13:40

Не мога да си представя, че това е възможно, да рискуваш здравето и живота на детето си, оправдавайки се с бедността? :o
image.jpg
image.jpg (25.74 KiB) Прегледано 1220 пъти
Всъщност прочетох това в интервю и ме изуми, че това е предположение на лекар, което се потвърждаваше в коментарите по-долу :o :o

По никакъв начин не смятам, че бедността може да бъде оправдание за немърловостта на бъдещите майки, които рискуват здравето на детето си и не посещават консултациите при гинеколог :shock:

По-скоро ме изумиха коментарите под статията, вие подкрепяте ли твърдението, че бедността всъщност е оправдание или по-скоро е просто немърливост от страна на бъдещите майка това, че не посещават консултациите при гинеколог? :?: :?:
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот red_eyes » 09 Ное 2014, 13:45

Не съм била бременна и не познавам много бременни жени, но не бяха ли безплатни консултациите при гинеколог за бременни? Та, какъв може да е проблемът тогава?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот MGB » 27 Ное 2014, 13:26

Е човешката безотговорност понякога е изненадваща! Не съм била бременна, но при положение, че има вероятност и твоя живот, и този на детето ти да зависят от тези прегледи, как така ще се оставяш на случайностите :!: :?
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот Lollipop » 21 Дек 2014, 10:15

Не се изненадвайте, това е ясно. Един преглед струва 30лв. и от там нататък следват останали разходи, бременността изобщо не е евтино удоволствие, тези, които са прегледи по здравна каса са около 3-4 за цялата бременност, а това ако е проследяване на бременността здраве му кажете. Иначе - да, немарливо е, не може да се гласиш да имаш дете, то също струва пари, ако преди появата му не можеш да дадеш 30лв. месечно, то и бъдещето ви ще бъде тежко за съжаление. :(
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот Snejna » 21 Дек 2014, 15:20

Когато бях бременна също не разполагах с много пари, но всички у дома се съобразяваха с моите прегледи, това е немарливо да пропускаш прегледи само за да спестиш някой лев, това може да спаси както твоя живот, така и живота на бъдещето дете. Вярно е, че по здравна каса прегледите са недостатъчни. :(
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот Krum » 22 Дек 2014, 15:43

Може би проблемът е отново в здравеопазването, след като държавните прегледи не са достатъчни и се налага да се минава преглед на частно и то май ежемесечно, но си мисля, че тук винаги си мислим, че всичко е наред, иначе нямаше да сме свидетели как се пуши толкова масово от бременни жени.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот Andrey » 22 Дек 2014, 16:46

А защо след като не могат да си го позволят са тръгнали да стават майки? :evil:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот Burborino » 22 Дек 2014, 17:16

Не е. Трябва поне тези, които са безплатни да се посещават. След като си поел отговорност да родиш дете трябва да поемаш отговорността още от времето в което е в утробата ти. Иначе защо ти е да го раждаш, защо ти е да забременяваш ако не те е грижа още от самото начало.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот silver933 » 22 Дек 2014, 17:27

Аз да ви кажа имам такива познати, избират си прегледите, нямали пари, ами като се роди какво ще го правят?
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Оправдание ли е бедността, за да не посещават бъдещите майки консултациите при гинеколог?

Мнениеот Burborino » 22 Дек 2014, 17:37

А аз останах много разочарована от близка позната, която в момента е бременна. Тя със сигурност си ходи редовно на лекар, няма и проблеми с финансите. Но видях, че пуши и то немалко... :( :( :( Това е точно толкова безотговорно колкото да не се преглеждаш...
Чудя се как може да го правят някои жени като това е толкова вредно. :shock:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron