Смятате ли, че обичате истински тялото си? В такъв случай приемате ли начина, по който изглеждате?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Смятате ли, че обичате истински тялото си? В такъв случай приемате ли начина, по който изглеждате?

Мнениеот borkova » 11 Ное 2014, 11:52

Забелязвам от известно време странен парадокс, жени, които има или поне показват, че имат добро самочувствие, в същото време се оплакват какво не харесват в телата си и в начина, по който изглеждат.

Предполагам, че всички сте съгласни, че всичко си зависи само и единствено от нас,
00.jpg
00.jpg (11.71 KiB) Прегледано 1602 пъти
нали така? А дори и да не е така, когато знаем, че няма как да променим нещата, например на направим, по-тесни раменете си, просто е редно да се приемем такива, каквито сме :idea: и да обичаме тялото си! :idea: :idea:

Всъщност бях поведена по една статия, затова се сетих да пусна тема, за да разбера, колко от хората, в това малко общество, обичат наистина тялото си и го приемат такова, каквото е? :? :roll:

Добре, давам пример за себе си, последните месеци, качих няколко килограма и имам малък бюст, да, но ще отделя време за упражнения и ще се съобразя с храненето си, но няма да натъпча бюста си със силикон! :!: :!:
За такава обич към тялото иде реч, сещате ли се? :roll: Дадох примера, тъй като доста от жените, според мен, имат грешна представа за това какво е да обичаш истински тялото си :!: и да се приемаш такъв какъвто си! :!:

А как стоят при вас нещата? :roll: Приемате ли се, а ако смятате, че сте приели начина, по който изглеждате, обичате ли истински своето тяло, без да го наказвате, заради това, че сте с широк ханш, например? :?
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Смятате ли, че обичате истински тялото си? В такъв случай приемате ли начина, по който изглеждате?

Мнениеот magda » 11 Ное 2014, 11:56

За мен самочувствието не се гради единствено на начина, по който изглеждаш. :idea: Аз не мога да кажа, че харесвам и обичам тялото си, тъй като просто не е така, има много неща, които не харесвам в себе си, но и не мога да променя, колкото и да се старая, е, само чичко доктор може, :idea: но не смятам, че трябва да ставаме маниаци на тази тема, но при всички случаи бих си направила по-красив нос! :idea: :)
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Смятате ли, че обичате истински тялото си? В такъв случай приемате ли начина, по който изглеждате?

Мнениеот penny » 11 Ное 2014, 16:45

Харесвам тялото си, разбира се и аз като всички хора намирам недостатъци, но те не са нещото, което ме правят грозна, по-скоро ме правят човек, не кукла. Иначе все още ми е трудно да свикна с промените, които претърпя тялото ми след раждането, не смятам, че е някакъв героизъм, но се стряскам като ме подпре някоя сланинка, опитвайки се да правя упражнения :D не съм свикнала с тези си габарити :D
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Смятате ли, че обичате истински тялото си? В такъв случай приемате ли начина, по който изглеждате?

Мнениеот silver933 » 26 Ное 2014, 17:52

Е и това е така, но трябва да бъдем критични все пак и да се опитваме да се усъвършенстваме ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Смятате ли, че обичате истински тялото си? В такъв случай приемате ли начина, по който изглеждате?

Мнениеот Mon_ton » 09 Дек 2014, 15:24

Ако не го приемаме, трябва да се стараем да постигнем начина, който бихме харесали. Т.е. тогава вече наистина можем да говорим за харесване на определен начин на живот и визия ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Смятате ли, че обичате истински тялото си? В такъв случай приемате ли начина, по който изглеждате?

Мнениеот Lollipop » 27 Яну 2015, 15:22

Разбира се, че го обичам, затова не го приемам такова, каквото е в момента ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Смятате ли, че обичате истински тялото си? В такъв случай приемате ли начина, по който изглеждате?

Мнениеот Anka » 27 Яну 2015, 16:02

Lollipop написа:Разбира се, че го обичам, затова не го приемам такова, каквото е в момента ;)

И аз мисля, че това е основната причина, поради която се стремим да го променим :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Смятате ли, че обичате истински тялото си? В такъв случай приемате ли начина, по който изглеждате?

Мнениеот Локумът » 27 Яну 2015, 18:19

Хохохо, да особено съм пристрастен към бирения си корем! :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Смятате ли, че обичате истински тялото си? В такъв случай приемате ли начина, по който изглеждате?

Мнениеот Lili_pili » 05 Мар 2015, 12:53

Разбира се, че го обичам и харесвам как изглеждам. Правя си постоянно разкрасителни процедури, ходя на фитнес всеки ден и се чувствам и изглеждам много добре. ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Смятате ли, че обичате истински тялото си? В такъв случай приемате ли начина, по който изглеждате?

Мнениеот Kaya » 05 Мар 2015, 13:06

Не мога да кажа, че съм много, много недоволна! :mrgreen: Но не ми се получава толкова лесно да си призная честно да поддържам мечтана си визия и това е ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта