Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Alexandrina » 14 Яну 2015, 11:46

Неправилната стойка пред компютъра ми донеса болки в целия гръб. Личната лекар и каза на всеки час да имам поне 5 минути ставане и раздвижване. Посъветваме и всяка сутрин да се разтягам с някакви елементарни движения, каквито правихме по физическо едно време.
Alexandrina
 
Мнения: 153
Регистриран на: 17 Дек 2014, 14:27

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот S_Milenska » 14 Яну 2015, 12:23

Не е удобено, когато имаме такава работа на бюро. Аз работя в магазин на касата и не е по-различно, през целия ден съм седнала, поне по 10 часа. После едва успявам да си почина, най-сериозни болки имам в кръста.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Rali_hr » 27 Окт 2015, 14:22

Alexandrina написа:Неправилната стойка пред компютъра ми донеса болки в целия гръб. Личната лекар и каза на всеки час да имам поне 5 минути ставане и раздвижване. Посъветваме и всяка сутрин да се разтягам с някакви елементарни движения, каквито правихме по физическо едно време.

Аз вече се и изкривих от стоене на компютъра, освен болките, то вече съм и гърбава и направо не знам как да се спася от това :(
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Snejna » 23 Ное 2015, 16:11

Rali_hr написа:Мен ме боли гърба, защото сега спя на едно неудобно легло и в офиса стоя точно до вратата и като я оставят отворена и ми духа в кръста и кривото легло, после съм като разглобена. Болката не е силна, но е неприятна :(

Това е най-гадното, а удобния сън е изключително важен за здравето на тялото. :(
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Mon_ton » 09 Дек 2015, 15:04

Мисля да си взема космодиск, с тази кошара и с това бебе останах без кръст буквално, не мога да се помръдна. Съвети? :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Rali_hr » 09 Дек 2015, 16:44

Mon_ton написа:Мисля да си взема космодиск, с тази кошара и с това бебе останах без кръст буквално, не мога да се помръдна. Съвети? :(

По-добре се консултирай с лекар, дори и да ти предпише някой крем, но не си вземай космодиск. Ако имаш проблем той може да го прикрие и да стане късно за успешно лечение.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Yunona » 12 Дек 2015, 12:05

Mon_ton написа:Мисля да си взема космодиск, с тази кошара и с това бебе останах без кръст буквално, не мога да се помръдна. Съвети? :(


Десетина минути специални йога пози за болки в кръста вършат чудеса :)
Вземи си и някой добър билков гел за мазане. Например този е прекрасен: http://apteka.framar.bg/30015703/%D0%B0 ... 0%BC%D0%BB
В аптеките е малко по-евтин.

Да ти е здраво, умно и силно бебчето :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот penny » 14 Дек 2015, 13:17

Yunona написа:
Mon_ton написа:Мисля да си взема космодиск, с тази кошара и с това бебе останах без кръст буквално, не мога да се помръдна. Съвети? :(


Десетина минути специални йога пози за болки в кръста вършат чудеса :)
Вземи си и някой добър билков гел за мазане. Например този е прекрасен: http://apteka.framar.bg/30015703/%D0%B0 ... 0%BC%D0%BB
В аптеките е малко по-евтин.

Да ти е здраво, умно и силно бебчето :)

На тази фирма съм ползвала и други кремове - изключително доволна останах от всеки един, така че няма да сбъркаш и с този :wink: :wink:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Lollipop » 14 Дек 2015, 14:46

О, да страхотни са тези гелове, аз използвам за какво ли не, невероятни! :) Наистина си вземи :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Fancy » 14 Дек 2015, 15:23

Lollipop написа:О, да страхотни са тези гелове, аз използвам за какво ли не, невероятни! :) Наистина си вземи :)

Да, но действието им е временно, то не лекува, а само притъпява болката, евентуално да отпуска мускула :idea:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта