Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Kaya » 14 Дек 2015, 15:24

Lollipop написа:О, да страхотни са тези гелове, аз използвам за какво ли не, невероятни! :) Наистина си вземи :)

И аз съм много, много доволна от такива кремове. :) Изключителни са, а и малко масаж Mon_Ton не пречи, постарай се да си намериш добър масажист, аз сега съм в края на бременността и съм мор от кръст, спаси ме една жена от града, която прави страхотни масажи, даже ги прави в седнало положение. :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Yunona » 14 Дек 2015, 15:37

Fancy написа:Да, но действието им е временно, то не лекува, а само притъпява болката, евентуално да отпуска мускула :idea:


Всичко на този свят е временно :)
Важното е, че мускулът действително се отпуска, но не само - билките имат определени свойства, например дивият кестен е с противовъзпалително и аналгетично (болкоуспокояващо) действие и е подходящ при ставни и мускулни болки. Ползва се и при разширени вени, защото съдържа вещества, които укрепват кръвоносните съдове.
При всички случаи е за предпочитане да се ползват билкови препарати, а не лекарствени средства с тежка химия...
Повечето хранителни добавки също имат "временно" действие и това е ок, защото ставните заболявания принципно не се лекуват, а само се овладяват.
Няма излекуван от артроза например - когато болестта не може да се държи под контрол, просто се сменя ставата. Това е истината, за съжаление...

Тук, слава Богу, не става дума за тежки заболявания, а за ежедневни болежки. В тези случаи билките наистина са чудесно решение.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот nadqta » 14 Дек 2015, 17:45

Yunona написа:
Fancy написа:Да, но действието им е временно, то не лекува, а само притъпява болката, евентуално да отпуска мускула :idea:


Всичко на този свят е временно :)
Важното е, че мускулът действително се отпуска, но не само - билките имат определени свойства, например дивият кестен е с противовъзпалително и аналгетично (болкоуспокояващо) действие и е подходящ при ставни и мускулни болки. Ползва се и при разширени вени, защото съдържа вещества, които укрепват кръвоносните съдове.
При всички случаи е за предпочитане да се ползват билкови препарати, а не лекарствени средства с тежка химия...
Повечето хранителни добавки също имат "временно" действие и това е ок, защото ставните заболявания принципно не се лекуват, а само се овладяват.
Няма излекуван от артроза например - когато болестта не може да се държи под контрол, просто се сменя ставата. Това е истината, за съжаление...

Тук, слава Богу, не става дума за тежки заболявания, а за ежедневни болежки. В тези случаи билките наистина са чудесно решение.

Тогава не е ли по-добър вариант да се правят домашни лекове с тези билки, те се продават така или иначе, например някакви компреси със стрити билки или пък да се мажем с някакви спиртни извлеци? :roll:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Yunona » 14 Дек 2015, 18:00

nadqta написа:Тогава не е ли по-добър вариант да се правят домашни лекове с тези билки, те се продават така или иначе, например някакви компреси със стрити билки или пък да се мажем с някакви спиртни извлеци? :roll:


Стига да имаш достъп до всички билки (в повечето от тези гелове/кремове) има поне три билкови екстракта, времето да вариш, накисваш, стоиш с компрес и т.н.
Лично аз предпочитам да се намажа и да си легна или да приключа тренировка, да взема един душ, да се намажа против мускулна треска и да хукна на работа. Нямам време за домашно билкарство :)
В промишлените технологии няма нищо лошо, тъкмо обратното - те печелят с това, че извличането на екстракта става в безкислородна среда (няма окисляване), добавят се вещества, които ускоряват проникването на активните съставки, удобни са за носене на работа или на път, никак не са скъпи и т.н.
Същото е като с козметиката за лице - мога да си забърквам и у дома, но по много причини предпочитам да си избера от аптеката :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот веселказасмяна » 14 Дек 2015, 18:27

Yunona написа:
nadqta написа:Тогава не е ли по-добър вариант да се правят домашни лекове с тези билки, те се продават така или иначе, например някакви компреси със стрити билки или пък да се мажем с някакви спиртни извлеци? :roll:


Стига да имаш достъп до всички билки (в повечето от тези гелове/кремове) има поне три билкови екстракта, времето да вариш, накисваш, стоиш с компрес и т.н.
Лично аз предпочитам да се намажа и да си легна или да приключа тренировка, да взема един душ, да се намажа против мускулна треска и да хукна на работа. Нямам време за домашно билкарство :)
В промишлените технологии няма нищо лошо, тъкмо обратното - те печелят с това, че извличането на екстракта става в безкислородна среда (няма окисляване), добавят се вещества, които ускоряват проникването на активните съставки, удобни са за носене на работа или на път, никак не са скъпи и т.н.
Същото е като с козметиката за лице - мога да си забърквам и у дома, но по много причини предпочитам да си избера от аптеката :)

Така е апък и точно тази козметика е далеч по-специфична, но и аз предпочитам билковите кремчета пред компреси и цапотене за постигане на един и същ ефект, дори с тези гелове е далеч по-качествено!
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Elica » 15 Дек 2015, 10:15

Със сигурност е много по-лесно да се вземе готов крем от аптеката, отколкото да се бърка вкъщи домашен. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот viking » 15 Дек 2015, 11:32

Elica написа:Със сигурност е много по-лесно да се вземе готов крем от аптеката, отколкото да се бърка вкъщи домашен. :)

Пак зависи, ама повечето и не са така ефективни, както готовите, те са доста по-силни :idea:
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот mix_twix » 15 Дек 2015, 12:01

Аз имам един течен крем ли гел ли какво е, като вода на Алгасан уникално е, минава за часове болката :) ето го: http://apteka.framar.bg/30016416/%D0%B0 ... %BC%D0%BB-
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот puhcheto » 17 Сеп 2016, 16:34

mix_twix написа:Аз имам един течен крем ли гел ли какво е, като вода на Алгасан уникално е, минава за часове болката :) ето го: http://apteka.framar.bg/30016416/%D0%B0 ... %BC%D0%BB-


Този гел помага ли при причинена от травма болка или само когато е изморен?
Аватар
puhcheto
 
Мнения: 237
Регистриран на: 09 Юли 2015, 16:34

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Lili_pili » 20 Сеп 2016, 15:39

Става и за травма, приятелят ми се занимава със спорт и при травми също го е ползвал :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron