Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот ramimni » 11 Ное 2014, 12:29

Преди месеци започнах нова работа, която с всеки ден усещам като по-тежка заради болките в гърба!

Динамиката е много голяма, но има и моменти, в които се налага едно застояване и в двата случая това се отразява на гърба ми. :| Чувствам го схванат, някак все едно сте тичали дълго и краката ви са изморени, та чак се подкосяват, подобно е усещането ми и в гърба :!:
Не мога да кажа къде точно е болката усеща се като обща тъпа болка
back-pain-in-woman.jpg
back-pain-in-woman.jpg (18.02 KiB) Прегледано 4434 пъти
и не зная как да я премахна дори и да легна няма голям ефект, освен сутрин :roll:

Можете ли да ми дадете някакви съвети как да се отърва от болката, трябва ли по-често да променям стойката си или вкъщи, а и на работа да правя някакви упражнения, които могат да се справят с болката в гърба? :roll:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот luchia@marco » 11 Ное 2014, 12:32

И на мен ми се е случвало, за щастие не е постоянно, но е факт, който много ме мори, в момента се опитвам да раздвижвам повече мускулите на гърба, опитвам се да стягам и отпускам по-често, а също и се протягам се много, по този начин смятам, че при мен се регулира болката :!:
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Mon_ton » 25 Ное 2014, 09:58

Работя по цял ден на бюро и тези болки са ми много познати, гледам да се раздвижвам от време на време, обаче да си призная не ми помага особено, спането по гръб от друга страна много добре отпуска мускулите ми ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Mauritius » 26 Ное 2014, 11:35

За да не се схваща гърба, смятам, че е добре да се протягаш по често, а когато ми се случи такова отмаляване, предпочитам да легна на пода или нещо твърдо и използвам едно упражнение от йогата, лягаш по гръб, свиваш единия крак в коляното и се опитваш да докоснеш пода, като затваряш коляното към другия крак и се стремиш двете ти ръце да останат на пода, отворени встрани :idea: надявам се да съм помогнала!
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот silver933 » 09 Дек 2014, 11:41

Mauritius написа:За да не се схваща гърба, смятам, че е добре да се протягаш по често, а когато ми се случи такова отмаляване, предпочитам да легна на пода или нещо твърдо и използвам едно упражнение от йогата, лягаш по гръб, свиваш единия крак в коляното и се опитваш да докоснеш пода, като затваряш коляното към другия крак и се стремиш двете ти ръце да останат на пода, отворени встрани :idea: надявам се да съм помогнала!


Е, казвам ти, че нищо не разбрах :))
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Snejna » 09 Дек 2014, 17:53

карам мъжът ми да ме масажира, много отпускащо действа :Р :oops:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Andrey » 08 Яну 2015, 15:20

Имам натоварена работа и затова веднъж в месеца и аз като дамите давам 20лв. за лични нужди, но не за маникюр, а за масаж. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Anka » 09 Яну 2015, 15:28

Много добре ми се отразява лежането по гръб, най-бързо ми минава гърба ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Rali_hr » 12 Яну 2015, 13:14

Мен ме боли гърба, защото сега спя на едно неудобно легло и в офиса стоя точно до вратата и като я оставят отворена и ми духа в кръста и кривото легло, после съм като разглобена. Болката не е силна, но е неприятна :(
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как се справяте с болките в гърба, когато го чувствате изморен?

Мнениеот Slavena » 13 Яну 2015, 11:26

luchia@marco написа:И на мен ми се е случвало, за щастие не е постоянно, но е факт, който много ме мори, в момента се опитвам да раздвижвам повече мускулите на гърба, опитвам се да стягам и отпускам по-често, а също и се протягам се много, по този начин смятам, че при мен се регулира болката :!:

Представяш ли си в някоя банка да започнеш да се разтягаш? :lol: :lol: :lol:
Аз поне имам динамична работа и не ми се налага да се разтягам, а се надявам да имам възможност да си поседна малко. :mrgreen:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron