Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Окт 2015, 10:51

Pipilota написа:На големи деца не виждам смисъл всичко да се глади, а и у нас не сме хотел, че да гладя чаршафите. Те се въргалят мръсни понякога подкачат с дрехите с които са се мятали навън до преди малко, а аз да им ги дезинфекцирам е смешно. :) Гладя само за добър вид на улицата, за друго - не.

Да и аз мисля, че не е необходимо, след като то ще се въргаля после в боклуците или до преди малко е играло навън, тичало и т.н. До едно време е разбираемо, после вече е безсмислено. )
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот dejavu » 22 Окт 2015, 11:56

Monika_Spasova написа:
Pipilota написа:На големи деца не виждам смисъл всичко да се глади, а и у нас не сме хотел, че да гладя чаршафите. Те се въргалят мръсни понякога подкачат с дрехите с които са се мятали навън до преди малко, а аз да им ги дезинфекцирам е смешно. :) Гладя само за добър вид на улицата, за друго - не.

Да и аз мисля, че не е необходимо, след като то ще се въргаля после в боклуците или до преди малко е играло навън, тичало и т.н. До едно време е разбираемо, после вече е безсмислено. )

Най-страшно е да срещнеш пораснали деца, които сами си гладят и то не само дрехите, но и спално бельо и прочее. :D :D
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот kalinka-kuku » 26 Окт 2015, 16:42

dejavu написа:Най-страшно е да срещнеш пораснали деца, които сами си гладят и то не само дрехите, но и спално бельо и прочее. :D :D

Представяш ли си да попаднеш на някой такъв педантичен мъж, сигурно е ужасно!
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот svetlozara » 26 Окт 2015, 17:27

Вече си реших проблемите, накупих си 50 закачалки и слагам всичко там, освен дънки и немачкащи се пантални. :) Всякакви блузи поли и подобни са по закачалките, нищо не се подрежда по-лесно от куп закачалки. :)
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот Мади Ранчева » 26 Окт 2015, 17:37

svetlozara написа:Вече си реших проблемите, накупих си 50 закачалки и слагам всичко там, освен дънки и немачкащи се пантални. :) Всякакви блузи поли и подобни са по закачалките, нищо не се подрежда по-лесно от куп закачалки. :)

Да бе, къде ще ги закачам толкова много провесени парцалки, друго си е да са си прилично нагънати... е, преди това изгладени, де :!:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот Pipilota » 27 Окт 2015, 10:58

Аз много харесвам дрехи на закачалки, слагам по няколко и така спестявам място, но наситина си изисква повече пространство, там слагам главно блузи, които се мачкат по-лесно, ризи и подобни, сгъвам всички долни части :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот Harmony » 27 Окт 2015, 12:27

Pipilota написа:Аз много харесвам дрехи на закачалки, слагам по няколко и така спестявам място, но наситина си изисква повече пространство, там слагам главно блузи, които се мачкат по-лесно, ризи и подобни, сгъвам всички долни части :)
И аз много харесвам дрехи на закачалка, но нямам достатъчно пространство, а няма смисъл да висят по закачалки и да са сгъчени една в друга, защото пак се мачкат, а и не може да сложиш на една закачалка две тишъртки и става една...
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Ное 2015, 12:23

Е, да аз рядко слагам 2 неща едно върху друго, главно, ако са от тези, които обличам много, много рядко, а и тях не ги гладя преди да прибера. Все пак ако не се носят дрехите и не се перат редовно, изгладените започват да пожълтяват. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот dessiblond » 29 Дек 2015, 11:53

Monika_Spasova написа:Е, да аз рядко слагам 2 неща едно върху друго, главно, ако са от тези, които обличам много, много рядко, а и тях не ги гладя преди да прибера. Все пак ако не се носят дрехите и не се перат редовно, изгладените започват да пожълтяват. :)

Не е до гладенето, до самия плат е, но трябва наистина много време да мине, че да пожълтеят, не зная дали при някои това се случва по-бързо, но... в моя случай аз и не гладя, и не сгъвам своите, нямам време и нерви, само за тези на детето се грижа :smile:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот moni.sparrow » 29 Дек 2015, 17:54

dessiblond написа:
Monika_Spasova написа:Е, да аз рядко слагам 2 неща едно върху друго, главно, ако са от тези, които обличам много, много рядко, а и тях не ги гладя преди да прибера. Все пак ако не се носят дрехите и не се перат редовно, изгладените започват да пожълтяват. :)

Не е до гладенето, до самия плат е, но трябва наистина много време да мине, че да пожълтеят, не зная дали при някои това се случва по-бързо, но... в моя случай аз и не гладя, и не сгъвам своите, нямам време и нерви, само за тези на детето се грижа :smile:

Ужас, а на мен ми е толкова гадно да виждам разхвърлян гардероб на жена... не мога да го понеса, вярно че се налага да го подреждам много често, ама поне не забравям дрехите си, иначе тези, които са натъпкани отзад, просто изключвам..
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Предишна

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта