Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот Fancy » 12 Ное 2014, 11:57

Днес отново ме чака един огромен куп дрехи, които трябва да сгъна, а както споменавам в заглавието, това е нещото, което мразя най-много от всичко!

Да си призная нямам търпение да порасне малката, за да я науча да сгъва дрехи :oops: :D
house.jpg
house.jpg (26.95 KiB) Прегледано 1935 пъти
мечта ми е повече никога да не правя това :D Надявам се на хора, които са изобретили по-бърз начин, така че дрехите да са сгънати и в прилично състояния :roll:

Сетих се, че може сгъването на дрехи да става и по-бързо, когато вчера видях един клип за максимално бързо събличане на тениска :D та се подсетих, че може да има и начин за максимално бързото й сгъване!!

От друга страна, за мъжа ми сгъването на дрехи е по-скоро забавно, оформя една топка от дрехата и ги подрежда една върху друга, а след това се опитай да намериш нещо :evil:

Това са ми немалкото причини, поради които искам да се науча да сгъвам дрехи по възможно най-бързия начин :D така, че - помагайте!
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот annydance » 12 Ное 2014, 12:01

и при мен е много неприятна тази част от слагането на дрехите в пералнята, до прибирането им :D скоро ми беше попаднал един клип на жена, която сгъва хавлии адски бързо, техниката беше с едно парче картон, което е прегънато на различни места, така че прегъвайки го, хавлията сама да се сгъва :idea: много хитро, сигурно има такова и за блузки или поне ти можеш да си изобретиш :idea: :D
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот Pipilota » 16 Ное 2014, 16:46

Имаше един клип, където се сгъва тениска за около 10 секунди, но там трябва голям майсторлък! :) Аз сгъвам дрехите още като ги свалям от простира, най-доброто решение да се отървеш веднага от неприятното занимание, или още на гладачната маса ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот Monika_Spasova » 24 Юли 2015, 06:20

Идеята с топката на мъжа ти ми хареса, Fancy! Работата е там, че може би после не е лесно са обличане - смачкано и отгоре на всичкото трябва пак да се глади! :mrgreen:
Аз сгъвам дрехите си по онзи прост начин - през средата и на 2 после, бързо и лесно.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот S_Milenska » 24 Юли 2015, 06:42

Много обичам да си сгъвам дрехите успокоява ме. Пробвай да го правиш с приятна музика и не оставяй тонове дрехи, които да те чакат! Прибирай всяка пералня по най-бързия начин.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот MollyDolly » 15 Сеп 2015, 16:27

Ама вие наистина ли всичките си гладите дрехите, аз правя това само с тези на децата ми, а и защото си избирам материи, които не се мачкат, иначе нямам нито нерви, нито излишно време за това занимание.
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот Pipilota » 16 Сеп 2015, 13:54

MollyDolly написа:Ама вие наистина ли всичките си гладите дрехите, аз правя това само с тези на децата ми, а и защото си избирам материи, които не се мачкат, иначе нямам нито нерви, нито излишно време за това занимание.

Ами не всъщност гладя само това, което се мачка, без значение дали е на децата или на нас, стига само да изглежда добре, не си правя труда да гладя за спорта отдавна. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот maminka » 16 Сеп 2015, 14:44

Pipilota написа:
MollyDolly написа:Ама вие наистина ли всичките си гладите дрехите, аз правя това само с тези на децата ми, а и защото си избирам материи, които не се мачкат, иначе нямам нито нерви, нито излишно време за това занимание.

Ами не всъщност гладя само това, което се мачка, без значение дали е на децата или на нас, стига само да изглежда добре, не си правя труда да гладя за спорта отдавна. :)

И аз съм така с три деца и едно голямо ми е някак физически невъзможно да функционирам нормално, да обръщам внимание, че и да гладя дрешки, хавлии, чаршафи на всеки един, ако имат зор за тези неща (освен онези, които са наистина смачкани), то да се научат да гладят :mrgreen:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот Pipilota » 17 Сеп 2015, 11:16

На големи деца не виждам смисъл всичко да се глади, а и у нас не сме хотел, че да гладя чаршафите. Те се въргалят мръсни понякога подкачат с дрехите с които са се мятали навън до преди малко, а аз да им ги дезинфекцирам е смешно. :) Гладя само за добър вид на улицата, за друго - не.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Сгъването на дрехи – най-неприятната част, намерили ли сте по-бърз и лесен начин за това?

Мнениеот Fancy » 17 Сеп 2015, 12:45

Pipilota написа:На големи деца не виждам смисъл всичко да се глади, а и у нас не сме хотел, че да гладя чаршафите. Те се въргалят мръсни понякога подкачат с дрехите с които са се мятали навън до преди малко, а аз да им ги дезинфекцирам е смешно. :) Гладя само за добър вид на улицата, за друго - не.

И аз не осъзнавам смисъла на това да се глади бельо, било то и спално за отрасналите деца, при положение, че не може да го оставиш да вирее за вечни времена под похлупак, все пак трябва да се изгради имунитет.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта