Как приучихте детето си към правилните хранителни навици?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Как приучихте детето си към правилните хранителни навици?

Мнениеот fawla » 23 Май 2017, 16:00

Аз дете нямма, но не е нормално децата да искат нещо, което им е забранено и постоянно да им се дават заместители на шоколада, на вафлите, на принцесите, защото се смятат за нездравословни. Нека да знаят кое е правилно и кое е полезно за тялото, но да има ти право на избор понякога да хапват нещо по-различно, защото им се е преяло, без това да става ежедневие. С повече говорене и разбиране по темата, нещата могат да се получат и без да се чувства ограничение.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как приучихте детето си към правилните хранителни навици?

Мнениеот Pipilota » 24 Юни 2017, 15:28

С готвенето на вкусни неща се получват работите, ам аи пак не трябва да се купуват излишни боклуци.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как приучихте детето си към правилните хранителни навици?

Мнениеот kalinka-kuku » 26 Юни 2017, 08:56

Ако на детето постоянно му се предлагат вкусни и домашни неща, то естествено ще предстане да се интересува от купените пакетирани храни. Има някои групи във фейсбук, които вървят под логото "без опаковка", които залагат на естествено хранене с полезни и вкусни неща, без купуването на каквото и да е било в пакетче.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Как приучихте детето си към правилните хранителни навици?

Мнениеот vanessa_ » 11 Юли 2017, 14:08

МНого се притеснявам точно от това - дали ще науча детето да се храни правилно един ден. Може да е далеч, но като знам как бързо растат децата, направо ми става страшно! Покрай мен децата ядат постоянно солети, бисквити, зрънчо и това е напълно нормално хранене.. не е лесно човек да се справи с този пример от всякъде. А тези неща са така вкусни, че трудно може да откаже някой.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Предишна

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта