Как приучихте детето си към правилните хранителни навици?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Как приучихте детето си към правилните хранителни навици?

Мнениеот lussy » 12 Ное 2014, 12:31

Все още сякаш за себе си не мога да разбера дали съм приучила първото си дете на правилни хранителни навици, но поне съм доволна от факта, че не отказва храна, обича всичко.

С малка, обаче не стоят така нещата. Сещате се, предполага, как реагира на плодове и зеленчуци :evil: и не зная по какъв начин мога да я приуча да хапва по-редовно от тях? :? Много ме измъчва тази трагична физиономия,
girl.jpg
girl.jpg (20.14 KiB) Прегледано 1391 пъти
тъй като я виждам на всяко хранене :!: Смятам, че хранителните навици се изграждат в последствие от примера, който вземаме вкъщи, но за сега нищо не поема това дете :!: :|

Как смятате, че най-лесно бихме могли да приучим детето да хапва поне по малко от всичко :roll: старая се вкъщи да не липсва разнообразие в храната, тъй като това е важно, според мен, поне да вижда как всички ядем разнообразна храна :idea:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Как приучихте детето си към правилните хранителни навици?

Мнениеот M.Tasheva » 12 Ное 2014, 12:35

Има деца, които просто не са злояди, за съжаление аз имах от другия тип и то две :!: :mrgreen: Така че не се безпокой, просто това си е до време, ако баткото не е бил злояд, то явно малката е за сметка и на двамата :D просто й дай време и й предлагай различни храни, като не я насилваш, за да не ги намразва!
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как приучихте детето си към правилните хранителни навици?

Мнениеот Pipilota » 14 Ное 2014, 14:27

Това е най-сложния въпрос,с който се сблъсква родител на малко дете. Изкушаващите храни са навсякъде,в парковете масово вместо да се играе се дъвчат солети и зрънчовци,рядко можем да видим някое дете да яде плод или зеленчук. Все още работя по въпроса в приучаването, не забранявам нищо,но се старая винаги да има здравословен избор, когато иска десерт му предлагам поне 2 различни плода,от които да избере. Обяснявам за развалянето на зъбите, по-лесното разболяване, раздразненията по кожата, напоследък взех да прилагам и метода "хубаво е да ограничим шоколада, за да не се получи алергия към него и да не можеш да го ядеш много дълго" :)) Не знам дали е правилно подобно "заплашване",но здравето е най-напред.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как приучихте детето си към правилните хранителни навици?

Мнениеот Lollipop » 27 Ное 2014, 10:50

Имам купа с плодове сложена на масата - на видно място, забранените храни са веднъж седмично и това е, договорили сме се ;) :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как приучихте детето си към правилните хранителни навици?

Мнениеот Anka » 16 Яну 2015, 16:59

Брат ми не искаше да яде броколи, беше повлиян от една анимация, в която децата не искаха да ядат броколи. ;) Наредих му чинийката, броколите бяха като дръвчета, а отдолу имаше кашкавален сос, беше възхитен и вече са му любими, така че добрата презентация е от голямо значение. :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как приучихте детето си към правилните хранителни навици?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Яну 2015, 17:29

И двете ми деца ядат супер здравословно - у нас не се купуват салами, разбираме се и го правим, само когато искаме да ядем пица или сандвичи - избираме едно от двете веднъж в месеца. Децата не пият газирано, никога не съм им предлагала, имат навик от малки!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как приучихте детето си към правилните хранителни навици?

Мнениеот mangusta » 28 Апр 2015, 15:53

Детето е още малко, но не съм убедена, че като му даваш веднъж седмично ще миряса, всичко или нищо, поне на такъв принцип съм аз :!:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как приучихте детето си към правилните хранителни навици?

Мнениеот maminka » 17 Юни 2015, 17:14

Ваня Стойчева написа:И двете ми деца ядат супер здравословно - у нас не се купуват салами, разбираме се и го правим, само когато искаме да ядем пица или сандвичи - избираме едно от двете веднъж в месеца. Децата не пият газирано, никога не съм им предлагала, имат навик от малки!

Това е важно да не ги свикваш на нещо, а след това да се чудите как да ги отвиквате :idea: А за приучаването с време и търпение... по никакъв начин не може да стане изведнъж
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Как приучихте детето си към правилните хранителни навици?

Мнениеот fawla » 18 Юни 2015, 09:09

Примерът на родителите не е ли достатъчен? Когато едно дете вижда, че родителите му ядат вафли и кроасани, то няма да поиска ябълка, може да бъдете сигурни.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как приучихте детето си към правилните хранителни навици?

Мнениеот николаев » 18 Юни 2015, 17:04

fawla написа:Примерът на родителите не е ли достатъчен? Когато едно дете вижда, че родителите му ядат вафли и кроасани, то няма да поиска ябълка, може да бъдете сигурни.

Мисля, че не е, аз не обичам много сладко, а жена ми заради теглото и тя не яде, но детето като види нещо, дори и да не знае какво точно е, очите му се отварят на 16 :lol:
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron