Бихте ли си позволили да хапвате повечко шоколад, за да подсилите паметта си?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Бихте ли си позволили да хапвате повечко шоколад, за да подсилите паметта си?

Мнениеот YoLindi » 12 Ное 2014, 14:18

Прочетох, че в какаото има съставка, която предотвратява загубата на памет, която е в следствие напредването на възрастта :idea: :roll: Интересен ми се стори факта и пиша тук, въпреки че предполагам едва ли някой би се съгласил на експеримента да хапва по 3 или 4 шоколада дневно, та да си върне паметта на 20-годишен :?

Е, може и да има навити да хапват по един мозък дневно :roll:
Chocolate_brain.jpg
Chocolate_brain.jpg (9.51 KiB) Прегледано 546 пъти
По-скоро бих заложила не толкова на шоколада, от колкото на самото какаото, което пък можеш да добавяш към различни храни :idea:

А случайно разкривали ли сте тази тайна за подсилването на паметта с какао, съответно и шоколад :roll: Как ви се отразява няколко блокчета шоколад, например :?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Бихте ли си позволили да хапвате повечко шоколад, за да подсилите паметта си?

Мнениеот dessiblond » 12 Ное 2014, 14:24

Не, че съм противник на шоколада, но нали знаете с такова количество (3-4 на ден) какво може да си докарате :?: Мисля, че по-добрата идея е да не се правят такива експерименти, можеш с добрата си памет, която придобиваш с шоколада, да запомниш добре какво си преживял, апък едва ли ще е приятно. От друга страна смятам, че това са експерименти, които все още не доказват нищо!
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Бихте ли си позволили да хапвате повечко шоколад, за да подсилите паметта си?

Мнениеот MGB » 14 Ное 2014, 11:52

Шоколадите, които се продават, според мене нямат свойствата, които искаме и си мислим, че имат всъщност! :| Иначе, кой би отказал да хапва шоколад, колкото му е на сърце, без да се ограничава, но дори и да стигне нужната дозировка на ден и да оцелее, пак не мисля, че ще си върне паметта на 20-годишен!
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Бихте ли си позволили да хапвате повечко шоколад, за да подсилите паметта си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Мар 2017, 10:52

Когато се говори за здраве и за шоколад, никой не визира шоколадите на Милка, в които има какво ли не. Става въпрос за възможно най-истински черен шоколад, горчив и натрапчив, този, който децата не мечтаят да ядат. :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Бихте ли си позволили да хапвате повечко шоколад, за да подсилите паметта си?

Мнениеот Миленита » 20 Ное 2018, 16:22

А, не, в никакъв случай. И без това ям достатъчно шоколад и все имам да свалям 1-2-3 кила. Пък и къде ми е гаранцията че с яденето на шоколад ще помня по-добре :lol:
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Бихте ли си позволили да хапвате повечко шоколад, за да подсилите паметта си?

Мнениеот Dalia » 20 Ное 2018, 19:11

Обожавам шоколад, пък сега като разбрах и полезното му действие за мозъчните клетки, вече никой не може д аме спре да го ям... Трябва да съм умна :lol:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта