Опитвали ли сте да приготвите царевичен хляб?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Опитвали ли сте да приготвите царевичен хляб?

Мнениеот Malina » 15 Юни 2017, 14:49

Аз пробвах, получи се не лошо, но доста тъничко. по-добре би се получило на крекери.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Опитвали ли сте да приготвите царевичен хляб?

Мнениеот EloraArven » 07 Юли 2017, 22:43

ramimni написа:Преди време си купих царевично брашно понеже ми трябваше за една рецепта и от тогава не съм го използвала. Мислих си дали ще е хубаво да си направя хляб изцяло от царевично брашно. :?

Интересно ми е каква ще е консистенцията и дали ще стане с хрупкава коричка :? намерих това като изображение, но все пак не зная дали е изцяло царевичен хляба или има и примеси :roll:
Прикачения файл Sliced-corn-bread.jpg вече е недостъпен
Интересно ми е хората, които са правили царевичен хляб да ми споделят мнение!

Някои казват. че имал гаден дъх, на други им харесва, затова не мога да преценя въобще да се заемам ли със задачата да правя царевичен хляб и ако е с примеси, то горе-долу какво трябва да е съотношението :roll:


Според мен тайната на това, когато правим какъвто и да било хляб или питки, е да не ползваме само един вид брашно, а да смесим няколко вида. И тъй като не ползвам точни мерки в кухнята, ето моята, относителна като мерки, рецепта за царевични хлебчета с босилек ;)

Продукти :
Около 200 г царевично брашно
100 г бяло брашно
100 г пълнозърнесто брашно
150 г соево брашно
1 ч.л. сода
150 мл прясно мляко (някой слагат вода, но аз предпочитам мляко)
50 гр. меко масло
1/2 ч.л. сол
1 ч.л. сух босилек
Приготвяне: От изброените продукти се замесва меко тесто. Оформят се топки с диаметър около 5 - 6 см, които се слагат в предварително намазана тавичка. Най отгоре на питките се правят разрези на кръстче и върху всяка се слага резенче масло. Пекат се в предварително затоплена фурна при температура 180 градуса.
Много вкусни и лесни за приготвяне питки. Хрупкави отвън и меки отвътре. Вкъщи се приготвят много често :)
Прикачени файлове
Царевични хлебчета с босилек.jpg
Царевични хлебчета с босилек.jpg (490.14 KiB) Прегледано 586 пъти
Душата е повече там, където обича, отколкото там, където живее.
Аватар
EloraArven
 
Мнения: 19
Регистриран на: 30 Май 2017, 15:57

Re: Опитвали ли сте да приготвите царевичен хляб?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Юли 2017, 11:37

Аз се опитвам да изкарам на 100% бялото брашно от кухнята си и за това ще ми е важно ако успея да намеря рецепти с малко глутен, поне. Въглехидратите трудно могат да се ограничат от хляба, но поне глутена, затова бих рискувала със 100% царевичен. Евентуално бих сложила малко оризово брашно, то прави печивата много пухкави, което ще компенсира пък тежестта на царевичното. Но само си го мисля, рецептата отгоре над главата ми 100% е божествена, аз съм правила подобни хлебчета и са много, много вкусни. :))
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Опитвали ли сте да приготвите царевичен хляб?

Мнениеот Malina » 08 Сеп 2017, 11:23

Соевото брашното от къде се купува, за първи път чувам? А дали би се получило, без изобщо да има бяло брашно? Например, ако се използва брашно от елда, от лимец?
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Опитвали ли сте да приготвите царевичен хляб?

Мнениеот EloraArven » 25 Сеп 2017, 15:51

Разбира се, че би се получило, пробвала съм да заменя и само с лимецово, бялото :wink:
А соевото можеш да го намериш лесно, вече почти навсякъде има в търговската мрежа
Експериментирай :))))))
Душата е повече там, където обича, отколкото там, където живее.
Аватар
EloraArven
 
Мнения: 19
Регистриран на: 30 Май 2017, 15:57

Re: Опитвали ли сте да приготвите царевичен хляб?

Мнениеот krasi_more » 25 Сеп 2017, 15:57

Ще се пробва задължително, аз само с царевично , оризово и такъв тип безглутенови бих комбинирала.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Опитвали ли сте да приготвите царевичен хляб?

Мнениеот Elica » 12 Мар 2018, 13:46

Аз се научих да ям по-малко глутен и съм много по-добре, нямам вече проблеми със стомаха. Царевично брашно смесвам с бадемово и с малко повечко яйца се получават нещата
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Опитвали ли сте да приготвите царевичен хляб?

Мнениеот sad » 12 Мар 2018, 17:50

само у дома ли не го ядат това..... поделих си го с кучето и го дъвкахме 100 години....
:(
Аватар
sad
 
Мнения: 148
Регистриран на: 22 Фев 2018, 12:48

Re: Опитвали ли сте да приготвите царевичен хляб?

Мнениеот Ваня Стойчева » 13 Мар 2018, 11:19

Н еси направила нещшо както трябва, царевичния хляб трябва да се активизира със сода и кисело мляко, че да се получи ;)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Опитвали ли сте да приготвите царевичен хляб?

Мнениеот Гълъбина_55 » 16 Мар 2018, 17:57

Никога не съм приготвяла царевичен хляб, но мисля да опитам. Звучи много интересно и... вкусно!
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта