С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот mix_twix » 24 Юни 2016, 15:14

penelopa написа:Аз обикновено лягам по гръб и започвам да изтеглям единия крак с коляното към рамото, после и с другия. Това упражнение отпуска мускулите ми на кръста и се чувствам добре.

Тва не успявам да си го представя, сериозно. :mrgreen:
Иначе за добра стойка в офиса може да си вземете фитбол топки.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот franky » 24 Юни 2016, 16:03

Ако са под вниманието на специалист или са назначени от него, няма проблем, но самоволно при сериозни проблеми с кръста да почнем да правим някакви упражнения ми изглежда рисковано.
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот Anka » 02 Авг 2016, 12:52

Аз си мисля, че ако се правят съвсем обикновени упражнения то няма как да си навредим, онези, които правят децата в детската градина. :) как може да им попречат на здравето/
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот Malina » 02 Авг 2016, 15:38

И аз правя редовно гимнастика, а и понякога някои йога упражнения. Не мисля, че мога да си навредя, дории въпреки бременността.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот julianne » 08 Авг 2016, 16:26

Malina написа:И аз правя редовно гимнастика, а и понякога някои йога упражнения. Не мисля, че мога да си навредя, дории въпреки бременността.


Даже ще е полезно за теб, стига да си достатъчно внимателна. Упражненията могат да навредят тогава, когато не си загрял достатъчно добре и не знаеш какво и как да го направиш.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот Story_teller » 07 Яну 2019, 16:31

Всяка гимнастика, йога, пилатес, танци, биха помогнали при болка в гърба и кръста. Фит бола също много помага.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот Кат » 04 Фев 2019, 13:27

Аз въобще не съм по тренировките, но в един момент се принудих да посещавам нещо, за да спре да ме боли гърба. Щом се заседях повече от час зад бюрото, почваше ужасна болка. Намерих наблизо тренировки по фит бол, както и йога, и определено ми помогнаха. Сега ходя с превантивна цел, от страх да не ме погнат пак болките.
Кат
 
Мнения: 55
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:54

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот Bobo Doll » 04 Фев 2019, 15:40

Да!!! Напълно е възможно. Откакто почнах да работя в офис, цялото тяло започна да ме боли. Болките в кръста, врата и краката са ежедневие вече за мен. Йогата ми помогна изключително много. Не мога да кажа, че ходя редовно, но ефектите са почти мигновени и дълготрайни. Не е необходимо да си много напреднал, за да ходиш на йога - винаги има часове за начинаещи. Предполагам, че е възможно да се правят упражненията и вкъщи, но според мен има прекалено много неща, които ме разсейват и никога не намирам време за йога. Пък и самата атмосфера в центъра е много успокояваща.
Аватар
Bobo Doll
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Мар 2018, 16:26

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот Fury » 04 Фев 2019, 16:21

Няколко мои познати ходят на йога и са супер доволни. Ама аз нещо не се впечатлих. Ходих на 1-2 занимания, едва издържах до края. Не е моето нещо явно. Но и те бяха много доволни и се кефиха.
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот flip » 15 Юли 2019, 09:38

Като всяко нещо, е важно да се подбере правилното упражнение. Нямам как човек със сърдечни проблеми, да прави жестоко кардио. Или пък някой с проблеми в глезените, да скача или прави планк. :lol:
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Предишна

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта