С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот JohnLocke » 14 Ное 2014, 13:22

Баща ми от край време си има проблеми с болки в кръста, но то едно известно време насам започнаха да се влошават. :|
Понеже през по-голямата част от деня е седнал реши да опита как ще му действа гимнастиката. :roll:

Притеснен съм, обаче да не си навреди повече, от колкото да си помогне с тази гимнастика :idea: Затова се реших да пиша тук! Преди време някой ми беше показал това упражнение за болки в гърба и кръста,
obson.jpg
obson.jpg (11.84 KiB) Прегледано 793 пъти
но се опасявам да не влоша състоянието му, вместо да го подобря!
:roll:
Надявам се, че има хора, които са по-наясно с тези упражнения и могат да ми дадат съвет с каква гимнастика може да се подобри състоянието и с коя по-скоро би се влошило? :roll: Има ли правилни и неправилни упражнения за кръста и гърба :?
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот zheleva212 » 14 Ное 2014, 13:26

Аз правя две упражнения, които ми помага много. Лягам по гръб и прегръщам коленете си, след това отпускам краката и така няколко пъти и другото е седнала с изпънати напред крака, се опитвам да се навеждам към тях! Нека само тях да пробва, за да види как ще му се отразят!
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот BeenieGal » 18 Ное 2014, 13:00

Най-лошото, което можем да си причиним е да експериментираме, трябва да се отиде на специалист, който да намери причините за болката и от там нататък вече да се консултира с терапевт, който да му покаже упражнения, които могат да се правят и вкъщи, а и тук във форума съм виждала тема на специалист, който може да бъде от помощ :idea:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот Andrey » 03 Дек 2014, 17:42

И аз се доверявам само на специалист или пък поне на някой масажист ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот Elica » 04 Дек 2014, 16:34

Мисля, че би било полезно, отколкото вредно! :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот mix_twix » 29 Яну 2015, 14:19

Зависи от гимнастиката, ако е съобразена с нашето състояния няма проблеми, но ако си правим експерименти като нищо да се подредим, така че всъщност бих казал "да" на въпроса, защото ние българите обичаме да си пробваме, защото видиш ли на бай Иван от съседното село тва му помогнало :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот Anka » 22 Апр 2015, 11:21

Аз страдам от сега от болки в гърба, а съм още млада, дали наистина е удачно да се правят упражнения, има ли значение сутринта или вечерта ги правя :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот Ваня Стойчева » 22 Апр 2015, 12:18

Anka написа:Аз страдам от сега от болки в гърба, а съм още млада, дали наистина е удачно да се правят упражнения, има ли значение сутринта или вечерта ги правя :)

Няма да си навредиш изобщо! :) От скоро правя упражнения всяка сутрин, защото сутрин се чувствам по-надъхана, а вечер вече ме и мързи :))
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот Локумът » 22 Апр 2015, 13:38

Карайте мъжете ви да ви масажират рано сутрин и няма да имате проблеми с гърба ;)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: С гимнастика можем да подобрим или да влошим болките в гърба и кръста?

Мнениеот penelopa » 13 Май 2016, 14:20

Аз обикновено лягам по гръб и започвам да изтеглям единия крак с коляното към рамото, после и с другия. Това упражнение отпуска мускулите ми на кръста и се чувствам добре.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта