Освен със зимни гуми, как може да подготвим автомобила за зимата?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Освен със зимни гуми, как може да подготвим автомобила за зимата?

Мнениеот BeenieGal » 18 Ное 2014, 13:14

С приятелки решихме да отидем до Батак около коледните празници! Имам кола от няколко години, но до сега не се е налагало да пътувам през зимата в неизвестното :D

До сега съм ходила само веднъж до Батак и помня, че пътя беше доста лош, надявам се да са го оправили и ще е проходимо!
Вече съм си сложила зимните гуми, но не знам с какво друго ще е необходимо да оборудвам колата за зимата и то за такъв преход! :? До колкото помня пътят не беше толкова широк и равен :roll:
WinterDriving.jpg
WinterDriving.jpg (28.33 KiB) Прегледано 1032 пъти

Надявам се да ми даде съвети, с които ще мога да подготвя свтомобила и да преборя зимната обстановка по пътя! :?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Освен със зимни гуми, как може да подготвим автомобила за зимата?

Мнениеот Мади Ранчева » 18 Ное 2014, 13:18

Не забравяй веригите и да проучиш прогнозата за времето, че жени на път, не си е работа. Също не знам какъв е автомобилът ти, но по-добре е да тръгнете с възможно най-сигурната кола!
Също от сега можеш да си купиш зимна течност за чистачки :idea: За друго май за сега не се сещам! :?
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Освен със зимни гуми, как може да подготвим автомобила за зимата?

Мнениеот Krum » 25 Ное 2014, 10:44

С вериги - задължително, ще заредите добре колата до горе с гориво, защото може да се случи нещо и да се наложи да нощувате на прохода, те не чистят изобщо, помните миналите години какво беше положението. :) Вериги, чисти фарове, хубави чистачки и спокойствие, без да бързате шансът да стигнете на време е по-голям. :D
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30


Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта