Бихте ли се доверили на приложение, което замества личен диетолог?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Бихте ли се доверили на приложение, което замества личен диетолог?

Мнениеот mamina » 03 Авг 2016, 10:19

Специално за диетите мисля, че трябва да е изготвен хранителния и двигателен режим според човека и неговите особености. Едно приложение би помогнало в случаите, когато не се нуждаеш толкова от спешна помощ и килограмите не застрашават здравето ти.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Бихте ли се доверили на приложение, което замества личен диетолог?

Мнениеот qwerryyy » 03 Авг 2016, 14:21

mamina написа:Специално за диетите мисля, че трябва да е изготвен хранителния и двигателен режим според човека и неговите особености. Едно приложение би помогнало в случаите, когато не се нуждаеш толкова от спешна помощ и килограмите не застрашават здравето ти.

:+1: Съгласна съм. Точно ако положението е много сериозно си трябва следене от специалист.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Бихте ли се доверили на приложение, което замества личен диетолог?

Мнениеот analizatorka » 04 Авг 2016, 12:07

А и специалистът си има начини да те мотивира да не се отказваш. При приложението няма кой да те подбутва :smile: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Бихте ли се доверили на приложение, което замества личен диетолог?

Мнениеот Jully » 11 Авг 2016, 11:08

analizatorka написа:А и специалистът си има начини да те мотивира да не се отказваш. При приложението няма кой да те подбутва :smile: .
О, да а и като си дал доста парички още по-мотивиран си да успееш и да не са ти пропилени . :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Бихте ли се доверили на приложение, което замества личен диетолог?

Мнениеот dejavu » 11 Авг 2016, 13:52

Jully написа:
analizatorka написа:А и специалистът си има начини да те мотивира да не се отказваш. При приложението няма кой да те подбутва :smile: .
О, да а и като си дал доста парички още по-мотивиран си да успееш и да не са ти пропилени . :)


И това е немалък стимул! Макар че парите не са гаранция, че ще получиш добра и компетентна услуга.
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Бихте ли се доверили на приложение, което замества личен диетолог?

Мнениеот qwerryyy » 16 Авг 2016, 11:38

Услугата дали ще е компетентна или не е друг въпрос, а и ако се довериш на диетолог не мисля, че има как да се сбърка. По-голяма грешка са тея диети, които си правим ние и си експериментираме. По-добре е да се довериш на някой, който си разбира от рабоатта и като си му дал 200 лева няма д аискаш да сиги хвърлил на вятъра, а ще искаш да се справиш :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Бихте ли се доверили на приложение, което замества личен диетолог?

Мнениеот Krum » 19 Авг 2016, 15:44

катко се казва, на българина трябва да му бръкнат в джоба. Диетолозите вършат работа, имах една колекжа преди, тежеше към 130 кг. жената с диетолог успя да се справи, въпреки мноогото опити, които правеше преди това.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Бихте ли се доверили на приложение, което замества личен диетолог?

Мнениеот mix_twix » 19 Авг 2016, 17:11

Krum написа:катко се казва, на българина трябва да му бръкнат в джоба. Диетолозите вършат работа, имах една колекжа преди, тежеше към 130 кг. жената с диетолог успя да се справи, въпреки мноогото опити, които правеше преди това.

ами хората като си разбират от работата си разбират. Ей тва е, че ние не сме склонни да вярваме на подобни неща, за нас винаги другите са много прости, а ние си разбираме от всичко. Кво е тва ще ми е учил и ще знае повече от мене, я си знаем бе!
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Бихте ли се доверили на приложение, което замества личен диетолог?

Мнениеот penelopa » 22 Авг 2016, 11:07

Krum написа:катко се казва, на българина трябва да му бръкнат в джоба. Диетолозите вършат работа, имах една колекжа преди, тежеше към 130 кг. жената с диетолог успя да се справи, въпреки мноогото опити, които правеше преди това.


В такива случаи диетологът си е задължителен според мен. Няма какво да се залъгва човек с нещо друго.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Бихте ли се доверили на приложение, което замества личен диетолог?

Мнениеот Валя.Танева » 12 Авг 2019, 09:50

Ако е разработено от диетолози - да. И ако аз самата нямам специфични здравословни проблеми.
Валя.Танева
 
Мнения: 44
Регистриран на: 08 Май 2019, 09:56

Предишна

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта