Предимства и недостатъци на живота на село

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Kremiliya » 21 Фев 2018, 11:28

Точно да можеш да се въпозлваш от животана село с някоя хубава къщичка, на която да почиваш и хубав апартамент в града, за да можеш да си живееш нормално. Иначе по селата освен да гледаш крави друго няма как да се препитаваш.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот rali06 » 22 Фев 2018, 11:43

Kremiliya написа:Точно да можеш да се въпозлваш от животана село с някоя хубава къщичка, на която да почиваш и хубав апартамент в града, за да можеш да си живееш нормално. Иначе по селата освен да гледаш крави друго няма как да се препитаваш.


Така е, идеалният вариант е да си имаш апартамент и препитание в града, и селце близо до града с къщичка и дворче. :smile:
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот mix_twix » 22 Фев 2018, 13:54

Най-добре е, но не всеки го може това нещо. Опция е и живеене съвсем близо до града, за да можеш да си спиш на село, пък дас и работиш в града.
Но само живот на село .. работата трявба да е такава, че да го позволява.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Тъжна Луна » 02 Апр 2018, 15:53

Предимства - спокойствие, чист въздух, пилетата пеят, гората е на хвърлей място ( в повечето случаи)
Недостатъци - клюкари, селяни (като манталитет), снобари, истината за моралните ценности на село е мит.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Jolene » 02 Апр 2018, 16:21

Тъжна Луна написа:Предимства - спокойствие, чист въздух, пилетата пеят, гората е на хвърлей място ( в повечето случаи)
Недостатъци - клюкари, селяни (като манталитет), снобари, истината за моралните ценности на село е мит.

В какъв смисъл е "истината за моралните ценности на село е мит"? Какво имаш предвид? :?:
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот silver933 » 19 Сеп 2018, 09:49

Че там са развратници до голяма степен. :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Frac » 23 Окт 2018, 08:53

Двете места не могат да се сравняват, поне според мен. Самият живот е устроен по различен начин. На село има много работа и физически труд. Общуването е по-ограничено, вирусите също. Въздухът е по-чист, но човек трябва да разчита изцяло на себе си. И не ми казвайте, че като имате една къща на село, която да се посещава в уикенда е същото, като да живееш постоянно там. Нещата се разминават. Лошото е, че напоследък селата се пълнят с цигани, които си позволяват на безчинстват из домовете и да нараняват възрастните. Но там вече е друга тема.

Отделно живота в града е друго нещо-бърен, забързан, всичко е по часове, социален и доста стресиран. Там и болестите са повече, но и възможностите за реализация и добре платена работа също.
Смятам, че и двете си имат плюсове и минуси. Като човек, който не е живял на село и в къща, бих предпочела града. Това не означава, че осъждам селото, просто опитът ми е само при посещенията при баба и дядо.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот krasi_more » 23 Окт 2018, 11:19

Аз сега живея в къща на село на близо до града, харсва ми, имаме възможност да се социализираме аз и двете деца, ходим всеки ден до града с колата е лесно -10 километра са. Съпругът ми работи в чужбина, а когато беше тук, беше на работа в града, така че имахме и тази възможност за добра работа.
Удобно е на село, имаш повече място за игра, децата са по-свободни, на мен ми харесва и не бих се върнала в блока в града!
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот kauda » 23 Окт 2018, 11:30

Както се казва, монетата има две страни, дори и в този случай. животът на село си има големи плюсове, повече свобода на движение, повече чист въздух, спокойствие, но пък града осгиурява приятели и динамика..
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Предимства и недостатъци на живота на село

Мнениеот Светлето » 07 Ное 2018, 16:06

За хора без деца би било прекрасно да живеят на село, ако им харесва идеята. Чист въздух, бягство от шумния и забързан живот през деня, време за половинката. Обаче ако имаш деца ще е едно вечно търчане по училища, градини, извънкласни занимания и какво ли не.
Аз лично не бих живяла на село, но ако имам вила бих си ходила за уикенда - хамак, книжка, птиците, кафенцето...Идилийка :cool:
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта