Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Gold » 27 Мар 2015, 15:14

exotic написа:Моя приятелка ми сподели, че е адски доволна от 90-дневната диета и е решила след като са минали тези 90 дни, просто да си остане на този тип разделно хранене! Та, явно някои така процедират, когато ми казах, по-скоро я сметнах за луда, но има жени, които явно са си постоянно на диета :roll:


И аз съм я правила и наистина има ефект. Лошото е, че после много лесно се връщат килограмите, ако не продължиш ПРАВИЛНО да спазваш режима.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Andrey » 27 Мар 2015, 15:18

Ми това значи, или си променяш начина на хранене и на живот или не, защото после логично идва и йо йо ефекта. Все пак с този начин на живот, който и да е се е докарал до положение за слабеене, тъй че съвсем нормално е като се върнеш към грешния си режим пак да надебелееш. :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Slavena » 27 Мар 2015, 15:38

Винаги съм била слаба, а ям каквото си поискам. Някои хора просто са слаби, други са дебели и няма как да избягат от гените си .
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Neven498 » 30 Мар 2015, 16:24

Йо-йо ефектът идва не толкова от дисбаланса в храненето/физическото натоварване, колкото върху неспокойствието на ума.
След като доста време се борех с едни десетина килограма, в момента, в който спрях да се меря на кантар, смъкнах поне 3 размера от дрехите си. От около 4 месеца не съм се претегляла, но и с просто око се вижда ефекта. Чуквам на дърво да го задържа така :D
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот kalinka-kuku » 30 Мар 2015, 16:37

Neven498 написа:Йо-йо ефектът идва не толкова от дисбаланса в храненето/физическото натоварване, колкото върху неспокойствието на ума.
След като доста време се борех с едни десетина килограма, в момента, в който спрях да се меря на кантар, смъкнах поне 3 размера от дрехите си. От около 4 месеца не съм се претегляла, но и с просто око се вижда ефекта. Чуквам на дърво да го задържа така :D

Да, май е най-добре, като престанеш да се притесняваш, но от друга страна, ако не внимаваш и очакваш да се случи от само себе си няма ли да стане по-зле и да имаш още мноого за сваляне? :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Neven498 » 30 Мар 2015, 17:00

marsu написа:
Neven498 написа:Йо-йо ефектът идва не толкова от дисбаланса в храненето/физическото натоварване, колкото върху неспокойствието на ума.
След като доста време се борех с едни десетина килограма, в момента, в който спрях да се меря на кантар, смъкнах поне 3 размера от дрехите си. От около 4 месеца не съм се претегляла, но и с просто око се вижда ефекта. Чуквам на дърво да го задържа така :D

Да, май е най-добре, като престанеш да се притесняваш, но от друга страна, ако не внимаваш и очакваш да се случи от само себе си няма ли да стане по-зле и да имаш още мноого за сваляне? :)

За да не ти се налага "да внимаваш", просто трябва да премахнеш вредните си навици и да си по-малко мързелив. ;) Лично аз съумях да откажа пържените храни (стомахът ми просто не се чувства добре, когато консумирам пържено), отказах месото и газираните напитки. Сутрин, вместо сандвичи или кроасани, пия чаша сок от моркови или ябълки и ме държи сита до обяд. Намалих размера на порциите си и увеличих приема на течности. Ходя пеш и гледам да правя упражнения поне 2-3 пъти седмично. Тичането сутрин ми се отразяваше много добре, но напоследък не ми остава време. За сметка на това пък обичам да танцувам много! ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот kauda » 30 Мар 2015, 17:07

Това йо-йо е най-гадната част от диетите, колкото и да свалиш винаги има едни СЪЩИ килограми, които дебнат всяка грешка и се почва нагоре и нагоре.. Мисля, че ако си имал за сваляне доста и не промениш коренно живота си определено влизаш в този йо-йо плен. :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Локумът » 02 Апр 2015, 11:02

kauda написа:Това йо-йо е най-гадната част от диетите, колкото и да свалиш винаги има едни СЪЩИ килограми, които дебнат всяка грешка и се почва нагоре и нагоре.. Мисля, че ако си имал за сваляне доста и не промениш коренно живота си определено влизаш в този йо-йо плен. :roll:

Ми нормално, след като след диета жените се нахвърлят на храната като невидели, какво да е положението? :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Neven498 » 02 Апр 2015, 11:04

Локумът написа:
kauda написа:Това йо-йо е най-гадната част от диетите, колкото и да свалиш винаги има едни СЪЩИ килограми, които дебнат всяка грешка и се почва нагоре и нагоре.. Мисля, че ако си имал за сваляне доста и не промениш коренно живота си определено влизаш в този йо-йо плен. :roll:

Ми нормално, след като след диета жените се нахвърлят на храната като невидели, какво да е положението? :)

Иначе, извън темата... На еклери и двойно шоколадирани торти е трудно да се устои, без значение на какви режими и диети си била преди :mrgreen:
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Malina » 02 Апр 2015, 11:18

Neven498 написа:Иначе, извън темата... На еклери и двойно шоколадирани торти е трудно да се устои, без значение на какви режими и диети си била преди :mrgreen:

Ооо, на това мога да устоя, но виж да ми замирише на хубава и топла баница - няма как да издържа на това изкушение! :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта