Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Фев 2016, 18:17

Gold написа:Важно е и хората около теб, в семейството най-вече, да следват някаква такава здравословна линия на хранени. Някой може по-строго, друго по-малко. Но ако си единствен в къщи, които яде различно, е доста трудно да стане навик.

Затова трябва да има приемственост и подкрепа. :) Наистина е трудно да се отцепиш от всички у дома, които следват очевидно любимия ти начин на хранене. На мен ми беше доста трудно, но започнах по малко. Всеки ден салата, после споразумение за срочно НЕ ядене на вредна храна, сега сме в този срок, като мине целия период ще ви кажа дали сме се справили.:) И ей такива малки крачки и както казва Yunona отгоре, то със сигурност ще има ефект, радикалните промени май са по-скоро шокови и изкарват около седмица. Повече не.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот roksana » 16 Фев 2016, 15:50

rabotnata pchela написа:
Gold написа:Важно е и хората около теб, в семейството най-вече, да следват някаква такава здравословна линия на хранени. Някой може по-строго, друго по-малко. Но ако си единствен в къщи, които яде различно, е доста трудно да стане навик.

Затова трябва да има приемственост и подкрепа. :) Наистина е трудно да се отцепиш от всички у дома, които следват очевидно любимия ти начин на хранене. На мен ми беше доста трудно, но започнах по малко. Всеки ден салата, после споразумение за срочно НЕ ядене на вредна храна, сега сме в този срок, като мине целия период ще ви кажа дали сме се справили.:) И ей такива малки крачки и както казва Yunona отгоре, то със сигурност ще има ефект, радикалните промени май са по-скоро шокови и изкарват около седмица. Повече не.


Важното е, че стъпката е направена! :grin:
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Neven498 » 17 Фев 2016, 16:09

Много ми е чудно какъв е най-честия принцип на хора да избират какъв режим, който да започнат да превръщат в навик? Има толкова много теории за това, кое е по-полезно във времето, като начин на живот - дали с минимум месо, дали трябва да се ограничават млечните (някои дори съвсем ги отбягват), дали обратното- високопротеиново или високомазнинно ...
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Gold » 17 Фев 2016, 18:29

Може би когато видят ефекта при друг, решават кой принцип искат да следват. Аз поне така правя :wink:
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот fairy » 18 Фев 2016, 10:45

Gold написа:Може би когато видят ефекта при друг, решават кой принцип искат да следват. Аз поне така правя :wink:


Ами ако при теб не действа? Или на принципа проба - грешка? :smile:
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Gold » 18 Фев 2016, 15:02

fairy написа:
Gold написа:Може би когато видят ефекта при друг, решават кой принцип искат да следват. Аз поне така правя :wink:


Ами ако при теб не действа? Или на принципа проба - грешка? :smile:


Ми май да, проба-грешка, опитът учи :)
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Snejna » 08 Мар 2016, 12:09

Винаги диетите са на проба-грешка, а не по друг начин. Това е ясно, след като не ходим на специалист, но най-важното е, каквато и диета да започнем и каквато и промяна да правим за здравето и за живота си, тя да бъде съгласувана с най-съкровените ни желания и да се превърне в начин на живот, защото всяко ограничение, след което следва безразборно хранене, което изначало ни е докарало до проблеми, то няма смисъл да стресираме тялото с йо-йо.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Надя! » 28 Юни 2019, 10:24

Не. По-скоро означава, че трябва да се храним разумно ежедневно, без да се налагат диети и напълняване после.
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Marshmellow » 01 Юли 2019, 10:17

Писнало ми е от йо-йо ефект. Явно не мога да си променя за постоянно начина на хранене и винаги връщам част от килограмите. Трябва човек да си промени мисленето. Диетите са до време.
Marshmellow
 
Мнения: 20
Регистриран на: 27 Юни 2019, 10:02

Предишна

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта