Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Rali_hr » 15 Юни 2015, 14:46

Lollipop написа:Йо-йо ефекта не идва ли от това, какво ядем? Ако прекаляваме с тестените храни, каквато и диета да сме спазвали, ако след това го караме пред просото нормално да има се възвърнат килограмите, че и отгоре.

Да и това го има. С всяка постигната цел си казвам евала, мога го и хайде на баниците ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Andrey » 15 Юни 2015, 16:03

Rali_hr написа:Да и това го има. С всяка постигната цел си казвам евала, мога го и хайде на баниците ;)

Там ти е грешката, добрата фигура изисква много грижи, за да се поддържа такава..
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот kauda » 17 Юни 2015, 12:27

Най-трудно е да се промени навика и да се вкара малко спорт в ежедневието. :( И когато отново се върнем към стария начин на живот няма как това да не се отрази на килограмите.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Anka » 19 Юни 2015, 13:51

Това е нормално, ако се върнем към предишния си начин на живот, аз свалих доста килограми скоро и сега правя и невъзможното за да ги запазя, спорт и правилно хранене. Разбира се имам прегрешения, но не са много.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот kauda » 19 Юни 2015, 16:19

Anka написа:Това е нормално, ако се върнем към предишния си начин на живот, аз свалих доста килограми скоро и сега правя и невъзможното за да ги запазя, спорт и правилно хранене. Разбира се имам прегрешения, но не са много.

Точно, имам много приятелки, които след като с много труд опстигнаха желаните килограми ги върнаха само защото се оставиха на старите навици и си казаха "абе ще ги сваля тея пици, тея баници" и то се трупа...
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Yunona » 21 Юни 2015, 23:00

Lollipop написа:Йо-йо ефекта не идва ли от това, какво ядем? Ако прекаляваме с тестените храни, каквато и диета да сме спазвали, ако след това го караме пред просото нормално да има се възвърнат килограмите, че и отгоре.


Съгласна съм! Няма йо-йо ефект, има йо-йо поведение :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Юни 2015, 14:12

Аз по себе си гледам, акос валя 2-3кг и ги връщам за 2 дена и малко отгоре, всичко заради отпускането, не трябва да е така, трябва да има контрол прз цялото време и съм наясно и не го правя.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Malina » 22 Юни 2015, 14:52

rabotnata pchela написа:Аз по себе си гледам, акос валя 2-3кг и ги връщам за 2 дена и малко отгоре, всичко заради отпускането, не трябва да е така, трябва да има контрол прз цялото време и съм наясно и не го правя.

НЕ се ли научиш на новия живот, който сама си налагаш няма как да се променят нещата, все ще си с килограми нагоре и надолу.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Monika_Spasova » 03 Сеп 2015, 11:26

Не знам, ако имаш да сваляш 20кг как и с каква съвест после ще си ги върнеш? Не бих го направила, по-добре през ден на диета и режим, отколкото да се бориш после с огромно количество мазнини.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Gorica23 » 03 Сеп 2015, 13:58

Казаха ми, че ако си бил с наднормено тегло в пубертета, после много по-трудно отслабваш, а ако отслабнеш в повечето случаи се получавал йо-йо ефект , имало общо с броя на мастните клетки... ;)
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта