Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Neven498 » 02 Окт 2015, 12:01

То, доколкото съм чела, липосукцията май е най-сигурния начин да се отървеш от концентрираните мазнини на едно място. Тотално изсмуква клетките, не ги смалява. Пък и става сравнително бързо, не се налага да се потиш във фитнеса една година, докато свалиш някой друг сантиметър от талията. Но в комбинация с хранителен режим, предполагам се постига много по-бърз ефект. :)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот nadqta » 02 Окт 2015, 14:23

Neven498 написа:То, доколкото съм чела, липосукцията май е най-сигурния начин да се отървеш от концентрираните мазнини на едно място. Тотално изсмуква клетките, не ги смалява. Пък и става сравнително бързо, не се налага да се потиш във фитнеса една година, докато свалиш някой друг сантиметър от талията. Но в комбинация с хранителен режим, предполагам се постига много по-бърз ефект. :)

По този повод се сетих да ви разкажа една история на моя приятелка, която работи във фото ателие, имат съсед по работно място, който има е пластичен хирург и има клиника в сградата и често ходи при тях да си вади снимките на хартия. Един от последните му случаи било една не млада дама на около 60, която решила, че иска липосукция, но той твърди, че това няма да й оправи несъвършенствата, в което има логика, все пак затова и отиваш на консултации предварителни с хирурга си, а не подаваш заявление преди операцията :idea: Та хирургът се опитвал дълго да я разубеди, в крайна сметка, тя не се съгласила с него и останали на вариант липосукция, исках да кажа, че явно не винаги това е решението и е важно да се вслушаш в специалистите :idea:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Neven498 » 05 Окт 2015, 14:31

Разбира се, нали затова се правят предварителните консултации. Аз никога не бих легнала под ножа само заради чистата суета. Много хубав пример за неинформираност у дамата, а сигурна съм - има още доста такива. ;)
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот BeenieGal » 05 Окт 2015, 15:23

Neven498 написа:Разбира се, нали затова се правят предварителните консултации. Аз никога не бих легнала под ножа само заради чистата суета. Много хубав пример за неинформираност у дамата, а сигурна съм - има още доста такива. ;)

Да, за съжаление едва ли е един-единствен примерът в практиката само на този лекар, а си представи, че кажи-речи на всеки хирург се налага да убеждава пациентите си, че биха изглеждали по-добре с различна от тази (която са сметнали за модерна или по-удачна за техния случай) процедура :| Ама нивото ни на култура е такова, няма какво да се говори повече, всичко се свежда до това!
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Gorica23 » 06 Окт 2015, 16:03

BeenieGal написа:
Neven498 написа:Разбира се, нали затова се правят предварителните консултации. Аз никога не бих легнала под ножа само заради чистата суета. Много хубав пример за неинформираност у дамата, а сигурна съм - има още доста такива. ;)

Да, за съжаление едва ли е един-единствен примерът в практиката само на този лекар, а си представи, че кажи-речи на всеки хирург се налага да убеждава пациентите си, че биха изглеждали по-добре с различна от тази (която са сметнали за модерна или по-удачна за техния случай) процедура :| Ама нивото ни на култура е такова, няма какво да се говори повече, всичко се свежда до това!

Така си е, отиват на лекар за професионален съвет, но ако не съвпадне с тяхното желание, после лекаря им е виновен... :mrgreen:
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Lisica » 06 Окт 2015, 17:22

Никой не може да те отърве от глупостта, която ти се върти в главата... и на 100 и да искаш липосукция пак никой специалист няма да те разубети, тя като си го е навила. а и тук все сме с убеждението, че лекарите нищо не нзаят.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот donni » 07 Окт 2015, 11:14

Lisica написа:Никой не може да те отърве от глупостта, която ти се върти в главата... и на 100 и да искаш липосукция пак никой специалист няма да те разубети, тя като си го е навила. а и тук все сме с убеждението, че лекарите нищо не нзаят.

Това донякъде не е просто приумица, защото са си алчни типове, но от друга страна всяко стадо си има черната овца и не трябва по тях да съдим за всички :idea:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Jully » 20 Яну 2016, 17:12

Все пак мисля, че най-голям проблем на килогармите, да се върна мкъм темата е, защото след като приключим с диетата бързо се връщаме към началната си форма, като започваме да ядем отново същите неща, които преди са ни карали да надебелеем. Затова си трбява промяна в начина на хранене, като цяло, а не асмо диета. Диетатата е временно решение на проблема.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Gorica23 » 28 Яну 2016, 17:47

Jully написа:Все пак мисля, че най-голям проблем на килогармите, да се върна мкъм темата е, защото след като приключим с диетата бързо се връщаме към началната си форма, като започваме да ядем отново същите неща, които преди са ни карали да надебелеем. Затова си трбява промяна в начина на хранене, като цяло, а не асмо диета. Диетатата е временно решение на проблема.

Да, като при пушачите, които като не пушат една година после си мислят, че могат да си позволят по цигара и докато се усетят пак си купуват, измамно е това състояние...
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Pipilota » 28 Яну 2016, 21:48

Затова мога да ви препоръчам здравословно и сурово хапване, смутита и подобни. Това променя живот, не 90 дневната диета,
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта