Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Rali_hr » 19 Ное 2014, 15:12

Има ли спасение от този йо-йо ефект? Точно когато си постигнал резултата и се оказва след време,че си част от порочния кръг на йо-йо и положението става такова :!:

yo-yo-diet-1.JPG
yo-yo-diet-1.JPG (14.73 KiB) Прегледано 3215 пъти

Следователно започваш да се замисляш, какви са вариантите пред теб- да се откажеш от диетите и да се примириш с не особено красивата си фигура, или да си вечно на диета :?:
И двата варианта не са особено удачни,след като си се борил за по-добра фигура.

И идва логично въпросът- как да останем слаби и да не ставаме жертва на йо-йо ефекта? Много ме вълнува въпросът, често свалям някакви килограми и докато се усетя- те са се върнали,а понякога, дори отгоре :cry:
Вечна ли е битката с йо-йо ефекта :?:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Lollipop » 19 Ное 2014, 15:24

Така е, повечето случаи хората възвръщат част от загубеното си тегло след диетата, или дори всички килограми. Както всяка жена и аз съм била на диета, успях да се справя с вечни ограничения и така излезе, че съм на диета 6 дена в седмицата, а веднъж си почитам. :cry: Понякога наистина гледам със завист на жени и мъже,които ядат по цял ден, не броят калории и изглеждат чудесно, а някои сякаш сме орисани вечно да се борим с мазнините и изкушенията. :!:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот exotic » 19 Ное 2014, 17:16

Моя приятелка ми сподели, че е адски доволна от 90-дневната диета и е решила след като са минали тези 90 дни, просто да си остане на този тип разделно хранене! Та, явно някои така процедират, когато ми казах, по-скоро я сметнах за луда, но има жени, които явно са си постоянно на диета :roll:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Snejna » 19 Ное 2014, 17:29

Ако си податлив към качване на килограми,спасение няма- диетата става част от живота :( За щастие аз нямам проблеми с теглото, но все пак внимавам как се храня.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот S_Milenska » 20 Ное 2014, 13:03

Аз също бях много доволна от 90 дневната диета, но е много ангажираща, да приготвяш храна винаги и подред, нямам време за това. Карам по собствена измислена диета, но и аз си мисля,че трябва да съм вечно на диета, за да поддържам теглото си, май спасение от йо-йо ефекта няма, освен ако не си вечно на диета. :shock:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Kaya » 27 Ное 2014, 18:05

И да не се отчайваме - ама означава точно, че вечно трябва да сме на диета, или тук вече трябва да говорим за коренно различен начин на живот. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Pipilota » 28 Ное 2014, 10:06

Много е трудно с тези диети, аз не съм намерила още точния вариант, че да не възвръщам килограми след диета :(
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот nikitad » 27 Мар 2015, 12:58

Този ефект се появява, защото човек не отслабва един път и завинаги. Трябва коренна промяна в хранителния режим.
nikitad
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Мар 2015, 12:48

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот BeenieGal » 27 Мар 2015, 13:04

nikitad написа:Този ефект се появява, защото човек не отслабва един път и завинаги. Трябва коренна промяна в хранителния режим.

Промяната според мен трябва да е от типа разделно хранене, което пак води до извода, че няма как да не си на диета постоянно, ако искаш да си слаб, а не си предразположен към това!
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Йо-йо ефект - това означава ли,че трябва вечно да сме на диета?

Мнениеот Rali_hr » 27 Мар 2015, 13:50

Всички казват, че за да отслабнеш трябва да ти се промени не само начина на хранене, а и начина на живот, за винаги. :) Това обаче не е ли много висока цена? Винаги да си само на салата, а да не хапваш от любимата пица? :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron