Правил ли е някой солен кекс, какво добавяте и каква е разликата с обикновения?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Re: Правил ли е някой солен кекс, какво добавяте и каква е разликата с обикновения?

Мнениеот Kaya » 18 Юли 2015, 16:56

Мисля да пробвам с червени печени чушки, че имам останали от зимата, но се чудя, какво друго е подходящо да сложа към тях в кекса? Сирене или може би повече подправки? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Правил ли е някой солен кекс, какво добавяте и каква е разликата с обикновения?

Мнениеот S_Milenska » 19 Юли 2015, 09:43

Соленият кекс е от онези неща, в които можеш да наръгаш всичко останало в хладилника. Колбаси, сирена, кашкавали, зеленчуци, маслини, каквото ти дойде на ум можеш да слагаш и няма как да не бъде вкусно.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Правил ли е някой солен кекс, какво добавяте и каква е разликата с обикновения?

Мнениеот Yunona » 20 Юли 2015, 10:31

Kaya написа:Мисля да пробвам с червени печени чушки, че имам останали от зимата, но се чудя, какво друго е подходящо да сложа към тях в кекса? Сирене или може би повече подправки? :roll:


Сирене, разбира се :) Или пък смес от сирена. Бялото сирене винаги го ползвам неизкиснато, дори го оставям в хладилника непокрито за един ден, за да поизсъхне, преди да го сложа в кекса. Подправки - черен пипер, сух риган, сух босилек... Ако предвиждаме кекса като мезе към студено бяло вино или бира, към бялото сирене може да се добави сирене с по-пикантен вкус - синьо сирене или някакво жълто по-ароматно.
Соленият кекс с печени червени чушки е нещо много, много вкусно :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Правил ли е някой солен кекс, какво добавяте и каква е разликата с обикновения?

Мнениеот maminka » 20 Юли 2015, 11:05

Yunona написа:
Kaya написа:Мисля да пробвам с червени печени чушки, че имам останали от зимата, но се чудя, какво друго е подходящо да сложа към тях в кекса? Сирене или може би повече подправки? :roll:


Сирене, разбира се :) Или пък смес от сирена. Бялото сирене винаги го ползвам неизкиснато, дори го оставям в хладилника непокрито за един ден, за да поизсъхне, преди да го сложа в кекса. Подправки - черен пипер, сух риган, сух босилек... Ако предвиждаме кекса като мезе към студено бяло вино или бира, към бялото сирене може да се добави сирене с по-пикантен вкус - синьо сирене или някакво жълто по-ароматно.
Соленият кекс с печени червени чушки е нещо много, много вкусно :)

Тука ме спечелихте, вече знам какво ще вечеряме :idea: :idea: ;)
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Правил ли е някой солен кекс, какво добавяте и каква е разликата с обикновения?

Мнениеот Lili_pili » 01 Мар 2016, 13:42

Интересна комбинация ще е, задължително ще пробвам, само че ще махна бялото брашно и ще използвам лимец и царевично, омръзна ми това бяло брашно, ще ми се да пробвам нещо ново. И разбира се любимото ми за кекс вече е грис, страхотна хрупкавост, който не е пробвал, задължително да сложи, толкова приятно хрупкаво става на едни зрънца, наистина е много яко. ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Правил ли е някой солен кекс, какво добавяте и каква е разликата с обикновения?

Мнениеот svetlozara » 01 Мар 2016, 16:19

Lili_pili написа:Интересна комбинация ще е, задължително ще пробвам, само че ще махна бялото брашно и ще използвам лимец и царевично, омръзна ми това бяло брашно, ще ми се да пробвам нещо ново. И разбира се любимото ми за кекс вече е грис, страхотна хрупкавост, който не е пробвал, задължително да сложи, толкова приятно хрупкаво става на едни зрънца, наистина е много яко. ;)

Умирам от глад само като те слушам! Лошото е, че в тези има яйца, а аз нещо напоследък се обривам от тях и избягвам, дали може да се направи кекса и без яйца? :roll:
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Правил ли е някой солен кекс, какво добавяте и каква е разликата с обикновения?

Мнениеот asdddwww » 01 Мар 2016, 17:34

яйцата можеш да ги замениш с малко чия. :wink: По принцип може и с банан, ама в случая няма да е добре :)
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Правил ли е някой солен кекс, какво добавяте и каква е разликата с обикновения?

Мнениеот Локумът » 08 Мар 2016, 16:56

asdddwww написа:яйцата можеш да ги замениш с малко чия. :wink: По принцип може и с банан, ама в случая няма да е добре :)

Чия мия, може и без яйца изобщо да няма в соления кекс, ние си правим такъв с кисело мляко.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Правил ли е някой солен кекс, какво добавяте и каква е разликата с обикновения?

Мнениеот S_Milenska » 09 Мар 2016, 11:02

Наистина може да се получи без яйца, сега в постите могат да се замени лесно - без яйца, с чушки и подправки може да се получи много вкусен кекс, той все ще има консистенция и ще бъде цял. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Правил ли е някой солен кекс, какво добавяте и каква е разликата с обикновения?

Мнениеот Kaya » 07 Апр 2016, 14:56

Локумът написа:
asdddwww написа:яйцата можеш да ги замениш с малко чия. :wink: По принцип може и с банан, ама в случая няма да е добре :)

Чия мия, може и без яйца изобщо да няма в соления кекс, ние си правим такъв с кисело мляко.

Да, когато е нещо такова, което и без друго се пече в цялост, може да се направи и без яйца :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта