Как да укротя гнева си и да стана отново добър човек?

Как да укротя гнева си и да стана отново добър човек?

Мнениеот Kremiliya » 20 Ное 2014, 11:37

Здравейте, моля за помощ! По принцип много бързо се ядосвам, но в офиса няма как да излея гнева си в повечето случаи. И накрая се получава така,че когато се прибера у дома изглеждам като звяр
very-angry-woman.jpg
very-angry-woman.jpg (12.64 KiB) Прегледано 907 пъти

Разбира се държанието ми не остава незабелязано от семейството ми. Мъжът ми започна по-малко да говори с мен и усещам,че дъщеря ми също не иска да прекарва времето си с мен. Започнах да забелязвам, че всички ме отбягват, не ме очакват вечер след работа с нетърпение, а по-скоро с досада.

Имам наистина чудесно семейство и до скоро се разбирахме много добре, но изведнъж напрежението ми идва в повече и не знам как да се контролирам. Наясно съм,че проблемът е в мен, аз също не бих очаквала с нетърпение някой,който се чуди за какво само да се разкрещи.

В началото всичко започна като ги игнорирах с оправданието,че съм изморена, след това се натрупа гняв и сега не аз,а те бягат от мен. Как да се справя? Не искам да разруша семейството си, заради гнева си. Ще ми се отново да стане добър човек,какъвто бях преди.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да укротя гнева си и да стана отново добър човек?

Мнениеот Lollipop » 20 Ное 2014, 11:50

Звучи много страшно, да разрушаваш семейството си заради напрежението и гнева. Трябва да намерите начин да се справите с него. Не бива да се поддавате толкова много на първите си инстинкти,а да мислите повече преди да действате. Не се дразнете на най-малкото,което се случва пред очите ви у дома, а се радвайте на семейството си, защото накрая вие ще бъдете най-наранена. :) Намерете си спорт, при който да оставяте гнева и напрежението! Успех ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да укротя гнева си и да стана отново добър човек?

Мнениеот PasDeDeux » 20 Ное 2014, 12:03

Гнева лесно подчинява, но трябва да промениш съзнанието си, съвсем не е лесно, но като за начало погледни по-глобално на нещата, не бъди дребнава, от друга страна е възможно да си под влияние на хормони, аз съм изпадала също в такива ситуации, които хич не са приятни и до ден днешен ме е срам от държанието ми, но е редно да намериш първопричината за всичко това :idea:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как да укротя гнева си и да стана отново добър човек?

Мнениеот S_Milenska » 20 Ное 2014, 12:40

Явно на повечето ни се е случвало,особено ако дълго време сме отсъствали от работа, изведнъж попадаме в по-динамично и напрегнато ежедневие, с което е трудно да свикнем. Преди години и аз имах подобни проблеми,докато се науча отново как да разпределям времето си така,че всички да бъдат доволни и аз да не се поддавам на гнева от работата. По-добре е да се научим да решаваме проблемите си,дори по-късно на работа,отколкото да ги носим у дома. А друг вариант е,че може и работата вече да не е за нас, ако ни взема повече,отколкото дава- трябва да се замислим за промяна. :idea:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да укротя гнева си и да стана отново добър човек?

Мнениеот Kremiliya » 25 Ное 2014, 11:04

Започнах да пия разни билки, туко виж ми помогнат и всяка вечер преди да влезна у дома си повтарям, че никой от вкъщи не ми е виновен за проблемите на работа :roll: Надявам се нещата да се подобрят, мисля да заведа семейството си на почивка, за да се откъснем от всичко случващо се тук и се надявам скоро да се похваля с щастливи резултати :oops: :idea:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да укротя гнева си и да стана отново добър човек?

Мнениеот S_Milenska » 25 Ное 2014, 13:03

Kremiliya написа:Започнах да пия разни билки, туко виж ми помогнат и всяка вечер преди да влезна у дома си повтарям, че никой от вкъщи не ми е виновен за проблемите на работа :roll: Надявам се нещата да се подобрят, мисля да заведа семейството си на почивка, за да се откъснем от всичко случващо се тук и се надявам скоро да се похваля с щастливи резултати :oops: :idea:


Добре е, че си започнала от някъде и все пак мисля, че една среща с психолог няма да ти навреди :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да укротя гнева си и да стана отново добър човек?

Мнениеот Mon_ton » 26 Ное 2014, 21:48

Аз също имах проблеми с гнева като ученичка обаче, само с психолог се оправиха нещата, вярно не беше лесно да си призная пред хората, че отивам на психолог, защото в България не сме свикнали, че хората имат нужда и от такава помощ и директно ги смятаме за луди... :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да укротя гнева си и да стана отново добър човек?

Мнениеот Pipilota » 27 Ное 2014, 10:07

Е, по-малко се ядосвай, може ли толкова ядове :lol:
Мъжът ти не проявява ли разбиране, много е гадно да взема отрицателно отношение :evil:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да укротя гнева си и да стана отново добър човек?

Мнениеот Burborino » 28 Ное 2014, 18:56

S_Milenska написа:
Kremiliya написа:Започнах да пия разни билки, туко виж ми помогнат и всяка вечер преди да влезна у дома си повтарям, че никой от вкъщи не ми е виновен за проблемите на работа :roll: Надявам се нещата да се подобрят, мисля да заведа семейството си на почивка, за да се откъснем от всичко случващо се тук и се надявам скоро да се похваля с щастливи резултати :oops: :idea:


Добре е, че си започнала от някъде и все пак мисля, че една среща с психолог няма да ти навреди :)


+1 за среща с психолог.
Иначе билките са много добро начало. И със сигурност откъсването от напрегнатото ежедневие би било голям плюс. В един момент и аз бях станала много нервна, но успях да се справя преди да е станало по-тежко.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Как да укротя гнева си и да стана отново добър човек?

Мнениеот silver933 » 01 Дек 2014, 11:30

Да, срещата с психолог е много важна, но с психолог - не с приятелка, не с някой, който ще вземе страна - с професионалист и нещата ще се оправят по-бързо и по-лесно. ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта