Някой, който да е приготвял розова вода у дома?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Някой, който да е приготвял розова вода у дома?

Мнениеот lini_leni » 20 Ное 2014, 11:44

От известно време си купувам розова вода, почиствам лицето си с нея и в началото много ми допадаше. :idea:

Първият флакон, който си купих (тъй като е под формата на спрей, подобен на този)
Rosewater.jpg
Rosewater.jpg (46.23 KiB) Прегледано 1152 пъти
беше супер, но втория, въпреки че е на същата марка, някак прави кожата ми по-суха, предполагам, че е от стабилизаторите, които добавят в розовата вода, :roll: не намирам друга причина :roll:

Затова реших сама да си приготвям розова вода, но ме притеснява, че не зная от къде да намеря листенца от маслодайна роза по това време от годината, дали ако открия сушени ще има същият ефект :roll:
Другото, за което имам съмнения е приготвянето на розовата вода, колко време по-точно трябва да престоят и дали розовите листенца се заливат направо с топла вода :roll:

Ще се радвам някой да се притече на помощ! :) :)
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Някой, който да е приготвял розова вода у дома?

Мнениеот PasDeDeux » 20 Ное 2014, 11:48

Изсушените розови листенца се съмнявам да са от роза дамасцена, а и предполагам са обработвани, така че съвсем не ти препоръчвам, по-добре изчакай до сезона на розите!
За момента, може да си ползваш тази, която имаш като тоник, след което да си слагаш хидратиращ крем, също е вариант!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Някой, който да е приготвял розова вода у дома?

Мнениеот Nightmare » 20 Ное 2014, 13:43

Правила съм преди години, тогава можехме без проблем да си намираме маслодайни рози и съвсем не беше проблем да си правим. Трябва първо да измиеш цветчетата, след което да ги сложиш в студена вода, после отиват на котлона за няколко минути, докато водата започне да се изпарява, но в никакъв случай да не завира. Сваляш, когато това стане, похлупваш и оставяш за една нощ, така че всичко листенца да са потопени във водата, после си прецеждаш и готово, но най-добре е в рамките на една седмица да използваш, останалата можеш да я замразиш!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Някой, който да е приготвял розова вода у дома?

Мнениеот draga.mihova » 28 Ное 2014, 12:40

До колкото знам и с обикновени рози се прави нещо като розова вода, но не е точно, т.е. няма какво толкова да си пуснат, но пак се получава нещо, ама нямам идея как се ползва :roll:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Някой, който да е приготвял розова вода у дома?

Мнениеот Snejna » 14 Авг 2015, 12:51

draga.mihova написа:До колкото знам и с обикновени рози се прави нещо като розова вода, но не е точно, т.е. няма какво толкова да си пуснат, но пак се получава нещо, ама нямам идея как се ползва :roll:

Мисля, че не е с обикновени рози, а определения вид, с който са прочути в Казанлък. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Някой, който да е приготвял розова вода у дома?

Мнениеот maminka » 17 Авг 2015, 13:37

Snejna написа:
draga.mihova написа:До колкото знам и с обикновени рози се прави нещо като розова вода, но не е точно, т.е. няма какво толкова да си пуснат, но пак се получава нещо, ама нямам идея как се ползва :roll:

Мисля, че не е с обикновени рози, а определения вид, с който са прочути в Казанлък. :)

Разбира се, трябва да е маслодайна, иначе какъв е смисълът да накиснеш едни листа във вода?!?!? :lol:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Някой, който да е приготвял розова вода у дома?

Мнениеот Snejna » 31 Авг 2015, 15:16

хахахах :) е нали е за вода, може и само с листа да стане, знае ли човек!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Някой, който да е приготвял розова вода у дома?

Мнениеот RoseDrops » 18 Май 2017, 00:44

Можете да направите poзoвa вoдa за пиене дори във вкъщи, като съхранявате розови листенца в буркан, напълнен с дестилирана вода, и оставите на слънце в продължение на 2 дни. За да направите чай от розова вода, поставете шепа розови листенца във вряща вода в продължение на 10 минути и изцедете. Розовите и червените венчелистчета правят най-ароматния чай. Можете също така да закупите комерсиално подготвена розова вода. Пийте до две чаши дневно. :cheerleaderkid:
RoseDrops
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Май 2017, 15:04


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта