Смятате ли за редно възрастта за пенсиониране да продължи да расте?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Смятате ли за редно възрастта за пенсиониране да продължи да расте?

Мнениеот Nightmare » 20 Ное 2014, 14:01

С всеки път, в който направят поредната пенсионна реформа, направо настръхвам :!: Вече съм сигурна, че няма да мога да доживея пенсия!

Не зная от колко години, вече не ги броя, възрастта за пенсиониране продължава да расте, но някак си нещата не ми изглеждат така, както ги представят всъщност :!:
Не съм убедена, че на 70 или 75 ще бъда жизнена и здрава старица, както се опитват да ме убедят, по-скоро си мисля, че ако в момента нашите родители изглеждат по този начин,
pensioner.jpg
pensioner.jpg (22.38 KiB) Прегледано 3292 пъти
то за нас ме е страх да си помисля!
До кога смятате, че възрастта за пенсиониране ще продължи да расте и какво би се случило, ако скоро това не спре? :?

Всъщност едва ли има съгласни с това, но нека и аз попитам - съгласни ли сте възрастта на пенсиониране да продължи да расте? :roll:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Смятате ли за редно възрастта за пенсиониране да продължи да расте?

Мнениеот Fancy » 20 Ное 2014, 14:08

Това е пълен абсурд, предполагам, че някой трябва да стабилизира икономиката, но защо точно нашите родители, а малко по-късно и ние самите трябва да страдаме и да се борим за нещо, което ни е изоставило, ами няма как да я стабилизираме тази икономика и как да доживеем пенсия с това темпо :!:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Смятате ли за редно възрастта за пенсиониране да продължи да расте?

Мнениеот mangusta » 26 Ное 2014, 15:34

Не мога да си представя, ако това се случи до къде ще я докараме, всъщност имам няколко идеи, просто няма да има пенсионери, тъй като ще са ги уморили от бачкане или ще има огромна безработица, тъй като хора около 40 им пъхат директно CV-тата в кошчето за боклук, да не говорим за тези на 60 :!: :!:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Смятате ли за редно възрастта за пенсиониране да продължи да расте?

Мнениеот gomez123 » 27 Ное 2014, 12:00

Наистина не мога да си представя как ви виждат нещата, тези които пишат законите, те виждали ли са нашите пенсионери на по 70 години как изглеждат, никаква представа за реалността нямат тези хора :x
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Смятате ли за редно възрастта за пенсиониране да продължи да расте?

Мнениеот Krum » 27 Ное 2014, 12:18

Не го смятам за редно изобщо - то по тази логика да вземат вече и пенсионерите да накарат да си изработят годините, та да са сигурни, че няма да има за кого да се грижи държавата!
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Смятате ли за редно възрастта за пенсиониране да продължи да расте?

Мнениеот fairy » 29 Фев 2016, 17:00

Има професии, при които и до 55 е много да работиш, какво остава за 60, 65 години? Как да се излезе от този омагьосан кръг - пенсионерите работят, защото не им стигат заплатите, младите не могат да почнат, защото пенсионери задържат места, трети пък не могат да се пенсионират, защото все увеличават възрастта, а четвърти стоят без работа и доходи, защото са на възраст вече и никой не иска да ги вземе на работа. Е, как да не се гръмнеш? :mrgreen:
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Смятате ли за редно възрастта за пенсиониране да продължи да расте?

Мнениеот Rali_hr » 29 Фев 2016, 17:49

То и не е нормално, все пак не може човек да се бъхти цял живот и накрая да няма възможност да си почине! Отгоре на всичкото в момента пенсионирането е около 70 години, а тогава вече много хора имат хронични заболявания и проблеми, как може да се изисква от тях да работят, това е откачено! Ясно е защо държавата го налага, за да може вместо да дава пари, тя да ги взема, но пак не е нормално и е извратено, а и като се сложи факта, че работим колкото да не е без хич, то тогава ... не знам направо. :banghead:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Смятате ли за редно възрастта за пенсиониране да продължи да расте?

Мнениеот Kremiliya » 01 Мар 2016, 12:36

И аз се опасявам, че може и да не доживея до пенсия. :mad: И какво излиза, цял живот се бъхтим, а накрая не можем да си починем и да релаксираме нормално и да се продваме малко на старините си, а с 300 зора ще ходим да си търсим работа. Сега не вземат хора над 50 години, а какво остава да се търси и намира работа на по 70? Накрая се съмнявам, че никой няма да има необходимия стаж за пенсиониране и какво следва? Социална пенсия или какъв вид? Всичко се прави, за да се намалят разходите по пенсионерите, държавата е наясно, че скоро няма да има кой да вкарва пари в нея.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Смятате ли за редно възрастта за пенсиониране да продължи да расте?

Мнениеот roksana » 01 Мар 2016, 13:48

Те социалните пенсии направо прав да умреш с тях, толкова са мизерни! Държавата да не плаща пари,затова увеличават годините, но не разбирам как може да се реши по този начин проблема. Нали продължителността на живота се е увеличила и пак ще си има пенсионери. Отделно раждаемостта намалява, т.е. населението застарява,т. е. пак повече пенсионери. Е, кой ще им плаща - пак държавата. Не може да избяга от тези "харчове". Вместо да откриват работни места за младите чрез работеща икономика/защото нямаме такава, почти нищо не произвеждаме/, те ми гледат как да увеличават годините.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Смятате ли за редно възрастта за пенсиониране да продължи да расте?

Мнениеот Jully » 01 Мар 2016, 15:01

roksana написа:Те социалните пенсии направо прав да умреш с тях, толкова са мизерни! Държавата да не плаща пари,затова увеличават годините, но не разбирам как може да се реши по този начин проблема. Нали продължителността на живота се е увеличила и пак ще си има пенсионери. Отделно раждаемостта намалява, т.е. населението застарява,т. е. пак повече пенсионери. Е, кой ще им плаща - пак държавата. Не може да избяга от тези "харчове". Вместо да откриват работни места за младите чрез работеща икономика/защото нямаме такава, почти нищо не произвеждаме/, те ми гледат как да увеличават годините.

Защото еп о-лесно да се разчита на това, че много няма да доживеят до пенсия или ще вземат по-ниска. не мисля, че вече се е увеличила много продължителността на живота, може би вече започва дори да спада, педполагам, че след 10-15 години статистиките ще са съвсем различни, тогава ще се чуе, че почти пенсионирането и смъртта са в близки години.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта