Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот Mon_ton » 26 Май 2015, 09:09

Забелязала съм, че ако съм в добро настроение, усмихната съм и се радвам на всичко и на всички около мен тогава денят ми е много по-ползотворен, тогава съм много по-щастлива и т.н. Докато ако съм тъжна и мисля мрачни неща изглеждам много зле и отпусната.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот Буба Мара » 16 Окт 2018, 17:10

Mon_ton написа:Забелязала съм, че ако съм в добро настроение, усмихната съм и се радвам на всичко и на всички около мен тогава денят ми е много по-ползотворен, тогава съм много по-щастлива и т.н. Докато ако съм тъжна и мисля мрачни неща изглеждам много зле и отпусната.

И тук изниква въпросът как изобщо можем да сме щастливи без всъщност да сме щастливи. Звучи объркано, нали? Аз не вярвам, че човек може да си наложи да е щастлив. И това с мисленето е положително е супер изтъркано и лишено от смисъл. Факт е, че когато имаме настроение и сме отпочинали нещата се получават, но това не значи, че когато всичко е с главата надолу ще стоим тъпо срещу огледалото и ще се усмихваме.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот Dalia » 16 Окт 2018, 18:09

Положително, положително, ама има дни, в които нищо не върви... Тогава освен да се усмихваш с оная кривата усмивка, друго не ти остава. Не че като го мислиш и се вглабяваш в проблемите ги решаваш, ама просто настроението ти изчезва. А, аз уж се имам за позитивен човек. Гледам все да съм от светлата страна на живота, че се страхувам от тъмното и от чернте мисли. А и много са малките неща, които ми носят радост и една топла детска ръчичка ми връща усмивката на мига. :dreads:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот kalinka-kuku » 16 Окт 2018, 19:07

Така е, но усмивката помага да мислим положително, което ни кара и да намираме изход от заплетените ситуации.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот Милинка » 19 Окт 2018, 11:56

Първо - снимката много ми хареса :) Второ опитвам се да мисля положително, но не винаги ми се получава. Особено в тежък момент е много трудно...
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот Lollipop » 19 Окт 2018, 13:02

Има много голямо значение мисленето, убедила съм се в това. Най-малкото ни подобрява и настроението, помага ни, даже има психологически изследвания, които доказват, че самото усмихване, дори и да не сме щастливи , кара мозъка ни да си мисли, че сме добре.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот Dalia » 19 Окт 2018, 18:00

marsu написа:Така е, но усмивката помага да мислим положително, което ни кара и да намираме изход от заплетените ситуации.


:goodpost:
Усмивката все напред ни повежда и ни подсказва че има надежда!
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот Dust » 07 Дек 2018, 16:10

Много е вярно и се опитвам да го прилагам, обаче в повечето случаи не ми се получава. Просто съм много скептично настроена. Постоянно си повтарям че така не е ок, и работя върху себе си, но....Трудно е.
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот Lana » 14 Дек 2018, 12:59

Аз съм късметлийка че по принцип съм си такава по природа - не мисля първа за гадостите и проблемите, а за хубавото, което може да ми се случи. Това много ми помага в трудни ситуации. Но не се е случило с времето, просто ми е такъв характера.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот _Лилия_ » 03 Яну 2019, 16:03

Аз съм оптимист по природа и съм наясно че това ми помага в живота. Трудно се подтискам и изпадам в разни минорни настроения.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта