Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот Lollipop » 20 Ное 2014, 17:08

Всички знаем,че положителното мислене е много важно, а сякаш не сме склонни да живеем по този начин.
Често без да се усетим,решаваме,че чашата е наполовина празна, а не наполовина пълна.

smile.jpg
smile.jpg (19.26 KiB) Прегледано 594 пъти

Случва ли ви се обаче, въпреки,че знаете плюсовете на положителното мислене, то съзнателно или не да мислите повече негативно, защото всички на думи живеем и мислим позитивно, а в действителност не е така. И все пак, ако искате да бъдете по-щастливи трябва да мислите положително, защото от мислите ни се влияе здравето,отношенията с хората, добра фигура и като цяло - живота.

Интересно е вие имате ли си свои тактики да мислите положително и вярвате ли наистина в силата на мисълта? А можете ли да се наречете позитивен човек и как се изразява това в ежедневието ви?
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот Andrey » 20 Ное 2014, 17:14

Положителното мислене наистина е от голямо значение, на мен не ми се получава много добре, като гледам различни хора покрай мен,които винаги са усмихнати, чак не ми се вярва, че аз съм в толкова противоположна крайност.. :?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот nadqta » 12 Май 2015, 09:57

От дете някак си се опитвам да оправдавам белите, които съм правила и така все от хубавата и весела страна се опитвам да гледам, та винаги е добре да се погледне положително, независимо от ситуацията.
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот MollyDolly » 13 Май 2015, 14:13

Силата на мисълта ежедневно се проявява, а относно разминаването на думите с действията мога да кажа само едно - мода, в момента е модерно да сме супер щастливи и позитивно настроени да обичаме всичко и всички, въпреки че отвътре гнием
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот Bambaa » 15 Май 2015, 13:18

Така си е, хората в повечето случаи не осъзнават колко кофти типчета са всъщност и се мисля за особено позитивни, незлобливи, а в повечето случаи се оказва точно обратното. Важно е да се чувстваме добре, де и да сме толерантни, това за мен е най-доброто, което правиш за себе си, а по този начин и за околните!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот Pipilota » 19 Май 2015, 10:51

Bambaa написа:Така си е, хората в повечето случаи не осъзнават колко кофти типчета са всъщност и се мисля за особено позитивни, незлобливи, а в повечето случаи се оказва точно обратното. Важно е да се чувстваме добре, де и да сме толерантни, това за мен е най-доброто, което правиш за себе си, а по този начин и за околните!

Аз съм на принципа дръж се с останалите така, както искаш те да се държат с теб :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот Mon_ton » 19 Май 2015, 11:56

Положителното мислене е много важно за това как се чувстваме, как изглеждаме и всичко останало. Вътрешния мир си личи и отвън!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот Ваня Стойчева » 19 Май 2015, 13:28

Добрите и положителни мисли винаги се показват и отразяват много ясно. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот MollyDolly » 25 Май 2015, 16:51

Pipilota написа:
Bambaa написа:Така си е, хората в повечето случаи не осъзнават колко кофти типчета са всъщност и се мисля за особено позитивни, незлобливи, а в повечето случаи се оказва точно обратното. Важно е да се чувстваме добре, де и да сме толерантни, това за мен е най-доброто, което правиш за себе си, а по този начин и за околните!

Аз съм на принципа дръж се с останалите така, както искаш те да се държат с теб :)

От една страна - така, но по-често съм като огледало на поведението на останалите, затова и се разбирам добре с хората около себе си!
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Мислете положително, за да бъдете по-щастливи!

Мнениеот Andrey » 25 Май 2015, 17:03

MollyDolly написа:
Pipilota написа:Аз съм на принципа дръж се с останалите така, както искаш те да се държат с теб :)

От една страна - така, но по-често съм като огледало на поведението на останалите, затова и се разбирам добре с хората около себе си!

Това е много добър вариант, но не всеки път хората те разбират.. :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта