Открили ли сте начин да калявате детето си?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Открили ли сте начин да калявате детето си?

Мнениеот moni.sparrow » 20 Ное 2014, 17:11

С първото дете, колкото и да боледуваше, въобще не ми е дошло наум, че може би просто има нужда от закаляване. Вярно бях млада, но пак не ме оправдава.

Сега е време да не допускам тази грешка, детето е малко и смятам, че е добре да започна със закаляването, но стои пред мене едно голямо Обаче!
baby-bath.JPG
baby-bath.JPG (40.01 KiB) Прегледано 1096 пъти

Не зная къде е границата между това да закаля детето и да внимавам да не го изстудя! Не зная какви техники да използвам, така че да не го разболея, а да го направя по-здраво :roll:

Много се надявам да ми споделите начините, които сте открили да калявате детето си :roll: Дали хладните вани са подходящи и в кой момент е добре да го извадя от подобна вана, за да запазя детето здраво :roll:
Много ще съм благодарна за съветите ви! :)
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Открили ли сте начин да калявате детето си?

Мнениеот penny » 20 Ное 2014, 17:15

ами, когато правихме тези процедури доста ме беше страх, но съм го държала по не повече от 5 мин, във вана с хладка вода, в повечето случаи дори по-малко, но го правихме често и за щастие не се разболява често, не зная дали точно това е повлияло, но фактът е факт :!:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Открили ли сте начин да калявате детето си?

Мнениеот Pipilota » 24 Ное 2014, 09:42

Аз забелязвам,че родителите наистина много абсурдно се държат, детето завито, с шапка, навлечено,а те по една тениска, нали не е нормално. Детето трябва да свиква с температурите, а не да се изнежва. Дори да го изведеш на терасата от време на време е достатъчно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Открили ли сте начин да калявате детето си?

Мнениеот S_Milenska » 02 Дек 2014, 13:43

Хубаво е да не се крие детето нито от зимата, нито от лятото! Имам приятелка, която пък цяло лято почти не изкара детето си на разходка, защото имало слънце - и сутрин и вечер беше прибрано! :shock: Каляването не е само в зимните условия, детето трябва да свиква с природата около него, с топлото и със студеното и то правилно! :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Открили ли сте начин да калявате детето си?

Мнениеот Kremiliya » 13 Дек 2014, 15:28

Да, не го крия от времето. Извеждам го и в снега, и в топлото, уча го на всичко :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Открили ли сте начин да калявате детето си?

Мнениеот Mon_ton » 13 Дек 2014, 16:06

Kremiliya написа:Да, не го крия от времето. Извеждам го и в снега, и в топлото, уча го на всичко :)

Мисля, че така е по-добре, отколкото да ги пазят децата и да не излизат от вкъщи. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Открили ли сте начин да калявате детето си?

Мнениеот Krum » 16 Дек 2014, 15:30

тези студени бани винаги са ми били много странни, ние правим ли ги върху себе си?
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Открили ли сте начин да калявате детето си?

Мнениеот Malina » 16 Дек 2014, 16:56

Не съм разбрала за една позната, която да е калявала детето си със студени душове. Все ги пазим, може би там ни е грешката. Не знам като стана и аз майка какво ще е.. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Открили ли сте начин да калявате детето си?

Мнениеот Slavena » 16 Дек 2014, 17:43

Не съм му правила специални разхлаждащи бани, както казват лекарите, но се старая, когато е навън да е облечено малко по-тънко, защото едно, че тича, второ организма му трябва да свиква да си регулира температурата.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Открили ли сте начин да калявате детето си?

Мнениеот Mon_ton » 22 Дек 2014, 15:16

Krum написа:тези студени бани винаги са ми били много странни, ние правим ли ги върху себе си?

Ми аз не бих си го причинила, ама имам познати, които уж казват, че си правят такива шокови душове ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта