За какво използвате розовата вода?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот Yunona » 13 Авг 2015, 22:19

Ползвам розова вода вместо тоник за лице - два пъти на ден след почистване минавам с памучен тампон лицето, шията и деколтето. После слагам крем.
За ястия - ползвала съм я само за ароматизиране на ашуре, което правя от време на време, предимно през зимния сезон.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот ramimni » 17 Авг 2015, 14:43

Yunona написа:Ползвам розова вода вместо тоник за лице - два пъти на ден след почистване минавам с памучен тампон лицето, шията и деколтето. После слагам крем.
За ястия - ползвала съм я само за ароматизиране на ашуре, което правя от време на време, предимно през зимния сезон.

И наистина ли ароматизира и каква розова вода използваш, сама ли я приготвяш, понеже аз не бих експериментирала с тази от магазина за козметика :idea:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот kalinka-kuku » 08 Сеп 2015, 11:19

за хапване каква розова вода използваш?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот Yunona » 08 Сеп 2015, 11:51

marsu написа:за хапване каква розова вода използваш?


Био розова вода - купувам си я онлайн, не е скъпа, няма нищо добавено и спокойно може да се ползва за хранителни цели :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот Jully » 08 Сеп 2015, 13:49

Интересно, сигурно на кремове ще стои добре :)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот dimitrina.nencheva » 21 Мар 2016, 00:07

Розовата вода без консерванти е прекрасна за измиване на лицето преди нанасяне на козметика.
Успокоява кожата и я освежава.
dimitrina.nencheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Мар 2016, 00:03

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот penelopa » 21 Мар 2016, 11:46

Не съм ползвала розова вода, но си купих тоалетно мляко и дневен крем от тези българските от роза, нали се сещате. И преди съм ги ползвала и не съм имала проблем, но сега ми се появиха червени петна и ужасно ме сърбеше кожата. Явно съм алергична. Предполагам, че и с розовата вода ще бъде същия ефект. А толкова много ги харесвах!
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот Slavena » 06 Юли 2016, 14:06

penelopa написа:Не съм ползвала розова вода, но си купих тоалетно мляко и дневен крем от тези българските от роза, нали се сещате. И преди съм ги ползвала и не съм имала проблем, но сега ми се появиха червени петна и ужасно ме сърбеше кожата. Явно съм алергична. Предполагам, че и с розовата вода ще бъде същия ефект. А толкова много ги харесвах!

ми надали щше имаш проблеми, няма да е от розата ами от другите допълнения, които има.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот borkova » 06 Юли 2016, 14:19

Slavena написа:
penelopa написа:Не съм ползвала розова вода, но си купих тоалетно мляко и дневен крем от тези българските от роза, нали се сещате. И преди съм ги ползвала и не съм имала проблем, но сега ми се появиха червени петна и ужасно ме сърбеше кожата. Явно съм алергична. Предполагам, че и с розовата вода ще бъде същия ефект. А толкова много ги харесвах!

ми надали щше имаш проблеми, няма да е от розата ами от другите допълнения, които има.


Затова чиста, натурална розова вода, за да няма такива проблеми и усложнения.
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот renetka » 07 Юли 2016, 14:27

Розовата вода е много хубава съставка за козметики, но в чист вид за консумация може да се добавя в сладкиши, а за пиене е много приятна и в коктейли.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта