За какво използвате розовата вода?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

За какво използвате розовата вода?

Мнениеот dejavu » 21 Ное 2014, 13:13

Чувам, че колежките ми често си говорят за свойствата на розовата вода, явно си я използват често.

Казано честно не обичам аромата на роза, нито розово масло и разновидностите, затова не съм се интересувала много за какво може да се използва розова вода, например :roll:
Чувала съм, че добре повлиява на ноктите и кожата, дори разбрах, че някои я използват и за готвене, но до сега не съм виждала рецепти с розова вода :roll:
rose-water.jpg
rose-water.jpg (16.89 KiB) Прегледано 1581 пъти
Надявам се да споделите за различните приложения на розовата вода и в какво я добавяте, маски за лице, някаква терапия за нокти или пък някаква кулинарна чудесия вторите с нея :roll:
Плюс това скоро научих как да си направя вкъщи, така че се надявам да изскочите с интересни идеи :idea: :)
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот Loreyn » 21 Ное 2014, 13:17

Ами преди години използвах розова вода вместо тоник за лице, а сега ме подсещаш, че се слага може би в сладкиши, за да придаде аромат, вместо ванилия, да кажем или по-скоро в комбинация с нея ;)
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот Lollipop » 03 Дек 2014, 10:48

Аз съм я ползвала срещу сърбеж, много успокоява кожата :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот Lollipop » 03 Дек 2014, 10:53

Аз съм я ползвала срещу сърбеж, много успокоява кожата :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот Anka » 14 Яну 2015, 16:25

Lollipop написа:Аз съм я ползвала срещу сърбеж, много успокоява кожата :)

Така ли? Трябва да пробвам, някаква гадинка ме е нахапала и ужасно ме сърби, вече с какво ли не се мазах никакъв ефект ;(
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот Slavena » 14 Яну 2015, 17:06

Почиствам лицето си с розова вода, много добър ефект има кожата ми е много хубава на лицето.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот Snejna » 04 Мар 2015, 13:40

Много я харесвам розовата вода, използвам я да си почиствам лицето всяка вечер ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот mimeto90 » 22 Май 2015, 17:20

Забелязах, че като ми излизат пъпчици и след почистването на кожата се напръскам с розова вода, която оставям да засъхне, то много по-лесно зарастват тези упорити гадини! :D
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Май 2015, 19:03

Anka написа:
Lollipop написа:Аз съм я ползвала срещу сърбеж, много успокоява кожата :)

Така ли? Трябва да пробвам, някаква гадинка ме е нахапала и ужасно ме сърби, вече с какво ли не се мазах никакъв ефект ;(

Задължително пробвай, аз също съм го ползвала след ухапване от комари, имах една хубава розова вода, пратена подарък от прадядо ми, лека му пръст! Ползвах я няколко години, сега мисля пак да си взема, освен за гадния сърбеж, всякакви неприятни пъпчици може да лекува. :) Идеално антибактериално средство :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За какво използвате розовата вода?

Мнениеот red_eyes » 26 Май 2015, 11:06

rabotnata pchela написа:
Anka написа:
Lollipop написа:Аз съм я ползвала срещу сърбеж, много успокоява кожата :)

Така ли? Трябва да пробвам, някаква гадинка ме е нахапала и ужасно ме сърби, вече с какво ли не се мазах никакъв ефект ;(

Задължително пробвай, аз също съм го ползвала след ухапване от комари, имах една хубава розова вода, пратена подарък от прадядо ми, лека му пръст! Ползвах я няколко години, сега мисля пак да си взема, освен за гадния сърбеж, всякакви неприятни пъпчици може да лекува. :) Идеално антибактериално средство :)

Наистина се влюбих по същата причина в розовата вода, дори преди цикъл да ми излезе някоя пъпчица, то вечер след като си почистя лицето се напръсквам и оставям да изсъхне, за един ден всичко изчезва :idea: :)
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта