Как можем да си набавим селен по естествен начин или е по-ефикасно да приемаме хранителна добавка?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Re: Как можем да си набавим селен по естествен начин или е по-ефикасно да приемаме хранителна добавка?

Мнениеот donni » 04 Май 2016, 13:26

Leonora написа:Според мен, нужното количество селен може спокойно да се набавя с храната. Ако се установи липса в организма, трябва да наблегнем на удачните храни и няма да ни е необходима специална добавка.


Съгласна съм. Спокойно може да си го набавим от риба тон, сьомга, гъби, чесън. За бразилския орех знам, че не трябва да се ядат повече от 2-3 ядки дневно, защото не е добре да се прекалява с натрупването на селен. До 400 мкг на ден е приемът.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как можем да си набавим селен по естествен начин или е по-ефикасно да приемаме хранителна добавка?

Мнениеот PasDeDeux » 16 Сеп 2016, 14:37

И аз съм привърженичка на естественото набавяне. Не са чак толкова големи количествата, които са ни необходими, че да не успяваме от храната.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как можем да си набавим селен по естествен начин или е по-ефикасно да приемаме хранителна добавка?

Мнениеот Malina » 19 Сеп 2016, 12:33

donni написа:
Leonora написа:Според мен, нужното количество селен може спокойно да се набавя с храната. Ако се установи липса в организма, трябва да наблегнем на удачните храни и няма да ни е необходима специална добавка.


Съгласна съм. Спокойно може да си го набавим от риба тон, сьомга, гъби, чесън. За бразилския орех знам, че не трябва да се ядат повече от 2-3 ядки дневно, защото не е добре да се прекалява с натрупването на селен. До 400 мкг на ден е приемът.

Мисля, че може и повече бразилски орех да се хапва, чак пък 2-3 ядки дневно е много малко, може би до 10 е добре. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Предишна

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта