Влияе ли депресията на килограмите?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот Pipilota » 05 Яну 2015, 10:26

Burborino написа:Аз съм сваляла при една доста сериозна депресия преди 11 години. Спомням си като се качих на кантара и видях колко много съм свалила ревнах с глас. После успях да си ги кача за щастие, но много се уплаших.
Но май масово се качват килограми защото честичко когато човек е в стресова ситуация я потушава с въглехидрати най-често.

Ти си направо уникален случай - да отслабваш от депресия. Знаем как изглежда депресията - с голяма кутия сладолед. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот Mon_ton » 07 Яну 2015, 17:01

Оф, ако свалях когато съм депресирана сега щях да съм около 50кг, а не двойно. :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот Burborino » 08 Яну 2015, 15:21

Pipilota написа:
Burborino написа:Аз съм сваляла при една доста сериозна депресия преди 11 години. Спомням си като се качих на кантара и видях колко много съм свалила ревнах с глас. После успях да си ги кача за щастие, но много се уплаших.
Но май масово се качват килограми защото честичко когато човек е в стресова ситуация я потушава с въглехидрати най-често.

Ти си направо уникален случай - да отслабваш от депресия. Знаем как изглежда депресията - с голяма кутия сладолед. :lol:


И в другата крайност я има. Аз не можех да хапна нищичко. Ядях по 1 кисело мляко със зор. След като видях кантара какво показа тогава се уплаших да не отключа някое хранително разстройство и започнах да се храня нормално.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот Burborino » 08 Яну 2015, 15:27

Оф исках да си редактирам поста, но докато го напиша ми изписа, че не може да бъде редактиран. Исках да кажа само, че по принцип на повечето антидепресанти един от страничните им ефекти е покачване на килограми. Та дори човек да не посяга към храната пак може да качи килограми.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот Elica » 08 Яну 2015, 16:59

Burborino написа:Оф исках да си редактирам поста, но докато го напиша ми изписа, че не може да бъде редактиран. Исках да кажа само, че по принцип на повечето антидепресанти един от страничните им ефекти е покачване на килограми. Та дори човек да не посяга към храната пак може да качи килограми.

Малко са хората, които пият антидепресанти ми се струва, ние българите сме свикнали да ни минава от самосебе си. :(
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот Burborino » 08 Яну 2015, 17:43

За съжаление не минава ей така... А честичко се задълбочава или преминава в други неща. Но сме много назад с тези неща.
Естествено, че не е хубаво да се пият хапчета. Никакви... Но когато се налага аз лично бих предпочела да се погрижа за здравето си - психическо или физическо пред това да съм с някакви предразсъдъци относно пиене на антидепресанти и това да ходя на терапии.
Аз не мога примерно да си представя как може някой да си вкарва отрови като цигари/алкохол в промишлени количества и т.н., а да е против нещо, което ще му помогне да се справи с някакви физически и психически прояви на състоянието си. Но това е друга тема.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот Ваня Стойчева » 08 Яну 2015, 18:13

Burborino написа:За съжаление не минава ей така... А честичко се задълбочава или преминава в други неща. Но сме много назад с тези неща.
Естествено, че не е хубаво да се пият хапчета. Никакви... Но когато се налага аз лично бих предпочела да се погрижа за здравето си - психическо или физическо пред това да съм с някакви предразсъдъци относно пиене на антидепресанти и това да ходя на терапии.
Аз не мога примерно да си представя как може някой да си вкарва отрови като цигари/алкохол в промишлени количества и т.н., а да е против нещо, което ще му помогне да се справи с някакви физически и психически прояви на състоянието си. Но това е друга тема.

Нали знаеш, че ако пиеш такива неща ти си луд, затова българите не го правят, наистина сме далеч от времето, когато ще обръщаме внимание и на главата си.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот mix_twix » 08 Яну 2015, 18:18

Антидепресантите ли водят до качване на килограми или увеличават апетита и от там? :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот Lollipop » 08 Яну 2015, 18:24

То ясно, че не минава от самосебе си, но докато се сетим да отидем на доктор, аз май не се сещам досега някой познат да е отишъл при специалист, когато е бил в депресия. :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот Kaya » 09 Яну 2015, 18:14

Lollipop написа:То ясно, че не минава от самосебе си, но докато се сетим да отидем на доктор, аз май не се сещам досега някой познат да е отишъл при специалист, когато е бил в депресия. :roll:

Освен при специалсит - психолог, то е добре се мине и през диетолог, но ... и аз не бих го направила, обаче съвети давам. :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron