Влияе ли депресията на килограмите?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот Kaya » 24 Ное 2014, 11:05

Напоследък все по-често чувам от приятелки, че заради депресия напълнявали.
Аз честно да ви кажа не го вярвам това нещо, настроението толкова да влияе възможно ли е? :?:

diet.jpg
diet.jpg (24.66 KiB) Прегледано 770 пъти

Всичко не е ли въпрос на желание и организация, а го отдават на депресията си, наистина се чудя дали е възможно. Виждам някои от тях,които са напълнели страшно много и казват - от депресия. :roll:

На вас случвало ли ви се е да се влияе теглото ви от настроенията? Килограмите толкова ли се оказват податливи? :idea:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот silver933 » 24 Ное 2014, 11:31

Ами възможно е да се повлияе, когато изпадат в депресията хората се държат различно - едни ядат повече, други пък залък не слагат в устата си и ето веднага промяната на теглото е на лице.
Депресиите са гадно нещо, трябва да се внимава с тях, а ако някой ги афишира повече, обаче явно не става дума за истинска депресия.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот rabotnata pchela » 24 Ное 2014, 14:45

Не мисля, че е от значение. Всичко е до самоконтрол, това че си депресиран не значи, че трябва да се отпускаш!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот poli19 » 24 Ное 2014, 15:34

Депресията и наднорменото тегло са във взаимна връзка. Както депресията може да доведе до безконтролно хранене, така и увеличаващите се килограми могат да задълбочат депресията и склонността към отчуждение. И моля ви се - "това, че си в депресия не означава, че трябва да се отпускаш" е несериозно. Именно това са хората, страдащи от депресия - отпуснати, безволеви и без желание за промяна.
poli19
 
Мнения: 9
Регистриран на: 13 Дек 2011, 11:55

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот Anka » 25 Ное 2014, 13:40

Няма как да не се влияя просто, когато не сме в настроение се чудим как за малко поне да излезем от този момент на неприятно усещане и става така, че накрая сме или с цигара в уста, или пред хладилника. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот mix_twix » 30 Дек 2014, 12:14

Влияе как да не влияе, много хора точно по такъв начин си изкарват депресията, със стоене и със стабилно хапване.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот Andrey » 30 Дек 2014, 16:00

Влияе и то много, моя приятелка толкова напълня от депресия, че няма и на къде повече, сега е на постоянни диети и то се получава омагьосан кръг, защото пак се депресира :(
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот S_Milenska » 30 Дек 2014, 16:35

Andrey написа:Влияе и то много, моя приятелка толкова напълня от депресия, че няма и на къде повече, сега е на постоянни диети и то се получава омагьосан кръг, защото пак се депресира :(

Е това е много неприятно, трябва му помощ на това момиче, иначе влезеш ли в кръга измъкването е много трудно (
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот Lollipop » 04 Яну 2015, 13:53

За съжаление често депресията качва килограми, май не се сещам за вариант, при който някой е отслабнал от депресия, от любов знам да се случва, но от депресия за съжаление - не. Ако сваляхме при депресия всички щяхме да сме с идеални размери. :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Влияе ли депресията на килограмите?

Мнениеот Burborino » 04 Яну 2015, 18:23

Аз съм сваляла при една доста сериозна депресия преди 11 години. Спомням си като се качих на кантара и видях колко много съм свалила ревнах с глас. После успях да си ги кача за щастие, но много се уплаших.
Но май масово се качват килограми защото честичко когато човек е в стресова ситуация я потушава с въглехидрати най-често.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron