Как да обясним на детето, че има нужда от диета?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Как да обясним на детето, че има нужда от диета?

Мнениеот silver933 » 22 Яну 2015, 12:44

Pipilota написа:
silver933 написа:Няма нужда от обяснения, закарайте я в някой магазин да се черви, че нищо не ѝ става :lol: жестоко, но ще ѝ светне лампичка и всички у вас на диета и това е решението :)

Това е жестоко, така детето няма ли да се депресира и още повече да търси спасение в храната? Аз си спомням като дете имах проблеми с кг, родителите ми, вместо да се вземат в ръце и да ме подкрепят, констатираха само, че съм дебела и толкова. :shock:

Мда, за тази опция не се бях сетил, ами всички вкъщи на диета и това е, като се види положителния резултат хората се надъхват повече ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да обясним на детето, че има нужда от диета?

Мнениеот Локумът » 27 Яну 2015, 18:23

Цялата къща като минете на диета то тогава на него ще му стане ясно, че и то има нужда от отслабване, ама подкрепа трябав и то много..
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как да обясним на детето, че има нужда от диета?

Мнениеот Malina » 30 Яну 2015, 20:38

Рали, какво става? Малката госпожица посвали ли някое килце или се отказахте? :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как да обясним на детето, че има нужда от диета?

Мнениеот LEILA » 02 Фев 2015, 15:24

Не мислих, че е възможно майките да слагат на диета децата си, но и това стана пред очите ми. Детенцето на една приятелка е 3-4 клас и е доста пълничко, понеже танцува спортни танци и са помолили майката да направи нещо за детето, ако не иска до тийнейджърска възраст да започнат да го болят ставите и така, сега виждам как упорито смъква, но защо трябва да става по този начин :|
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Как да обясним на детето, че има нужда от диета?

Мнениеот Snejna » 04 Фев 2015, 13:58

LEILA написа:Не мислих, че е възможно майките да слагат на диета децата си, но и това стана пред очите ми. Детенцето на една приятелка е 3-4 клас и е доста пълничко, понеже танцува спортни танци и са помолили майката да направи нещо за детето, ако не иска до тийнейджърска възраст да започнат да го болят ставите и така, сега виждам как упорито смъква, но защо трябва да става по този начин :|

А по какъв начин да стане?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да обясним на детето, че има нужда от диета?

Мнениеот Kremiliya » 04 Фев 2015, 15:18

Абе не знам, но затлъстяването при децата е сериозен проблем и трябва да се гледа сериозно на това!
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да обясним на детето, че има нужда от диета?

Мнениеот Elica » 04 Фев 2015, 17:19

LEILA, когато някой понапълнее не го е направил нарочно, нито родителите нарочно го причиняват на децата си, това се е случило и трябва подкрепа, за да се справят, а не натякване, че късно са се сетили. :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да обясним на детето, че има нужда от диета?

Мнениеот Slavena » 04 Фев 2015, 17:48

В прав тест трябва да му се говори и да е наясно какво е положението! Моето дете ако стане дебело хич няма да му мълча, нека да ходи и на спорт.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как да обясним на детето, че има нужда от диета?

Мнениеот Andrey » 16 Апр 2015, 10:38

Положението е много сложно и наистина това става само с цялостна промяна на храненето вкъщи, не става детето да е на диета, докато вие сте на джънк..
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да обясним на детето, че има нужда от диета?

Мнениеот Леля Живка » 16 Апр 2015, 14:28

Малко по-остро, като е дебело нека да си го знае ида внимава какво яде!
Леля Живка
 
Мнения: 86
Регистриран на: 01 Апр 2015, 15:14

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта