Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот rose_92 » 07 Яну 2016, 05:32

Грохот написа:
Anka написа:Хахах ти пък защо реши, че Крум изневерява. :lol: :lol: :lol: Сега го насади на пачи яйца направо :jumpeveryone:

То е логично спрямо изказването -> 2-3 партньора годишно?! Нищо, де, случва се, малко хора могат с един партньор цял живот



Аз съм от малкото хора. :grin: Ама дали моят приятел е - не се знае..Такъв мъж съществува ли изобщо? :???:
А не схванах връзката между престоя в болница с проверката за ХИВ..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот Rali_hr » 07 Яну 2016, 10:17

rose_92 написа:Аз съм от малкото хора. :grin: Ама дали моят приятел е - не се знае..Такъв мъж съществува ли изобщо? :???:
А не схванах връзката между престоя в болница с проверката за ХИВ..

Ако се влива кръв да речем, или пък се използват системи и т.н. рискът може да дойде от нестерилни материали, затова има връзка и риск. Макар че е минимален, разбира се. :)

Грохот написа:
Anka написа:Хахах ти пък защо реши, че Крум изневерява. :lol: :lol: :lol: Сега го насади на пачи яйца направо :jumpeveryone:

То е логично спрямо изказването -> 2-3 партньора годишно?! Нищо, де, случва се, малко хора могат с един партньор цял живот


хаха :) Крум не е женен, не знаете ли :) Човекът си е ерген, нормално е да има повече гаджета от едно годишно, хаха :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот rose_92 » 07 Яну 2016, 17:31

Е то по тая логика и като ходиш на зъболекар, след това трябва да се изследваш. Не мисля, че лекарите и хората, които работят в болниците са чак толкова безотговорни..Ама знае ли човек. Все пак живеем в България.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот Malina » 07 Яну 2016, 17:48

rose_92 написа:Е то по тая логика и като ходиш на зъболекар, след това трябва да се изследваш. Не мисля, че лекарите и хората, които работят в болниците са чак толкова безотговорни..Ама знае ли човек. Все пак живеем в България.

Именно, това е една превантивна мярка. При зъболекарите не мисля, че може да има такъв проблем, защото там нащата наистна са по-различни завишен контрол, отгоре на всичкото те самите държат на доброто си име и практика, докато в държавните болници е ден да мине друг да дойде, никой не го интересува нищо.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот silver933 » 08 Яну 2016, 12:01

Най-вече подобни проверки е добре да се направят след операции и преливане на кръв, ане защото си там с чревна инфекция в болниац ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот Kaya » 08 Яну 2016, 13:34

Странно е да си мислиш такива неща, след като са ти спасили живота, но.. риск винаги има. Добре е изобщо да се проверява човек профилактично, не е особено трудно, дори вече има тестове, които стават толкова бързо, редовно има дори и разни обекти, на които се правят кампании, само желание да имаш.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот fawla » 11 Яну 2016, 15:19

Kaya написа:Странно е да си мислиш такива неща, след като са ти спасили живота, но.. риск винаги има. Добре е изобщо да се проверява човек профилактично, не е особено трудно, дори вече има тестове, които стават толкова бързо, редовно има дори и разни обекти, на които се правят кампании, само желание да имаш.

То ако тръгваш с такива мисли към болницата със сигурност ще е странно. :mrgreen: Но като цяло, за по-младите, които водят активен сексуален живот и нямат един партньор, а и честно да си кажем, в наши дни с тея сигурни гаджета.. абе направо си е задължително поне веднъж годишно да се пуска по един тест.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот svetlozara » 11 Яну 2016, 16:45

Съгласна съм Fawla, но то по твоята логика за гаджетата, те и мъжете са такива, та май никога няма сигурност. Но определено е добре да се правят такива тестове от време на време, не костват нито много време , нито са по някакъв начин много задължаващи, а определено са облекчение и спокойствие.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот Anka » 07 Апр 2017, 13:30

Аз си направих тест миналата седмица. :) резултатите са супер за мен. Редовно ги проверявам, при безплатни кампании също.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот Jolene » 30 Апр 2017, 08:37

2 пъти годишно си пускам изследвания сама, но тази мисля да пропусна, вече съм обвързана, имаме дете и не го намирам за необохимо. :) последните изследвания ми бяха преди година.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с инфекциозни и паразитни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта