Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот BeenieGal » 25 Ное 2014, 13:00

Видях новина, че отново е започнала кампанията за проверка на ХИВ статуса! Добро впечатление ми прави, че в годината има минимум две подобни кампании или поне аз съм преброила по толкова!

Още по-хубавото е, че има и мобилни центрове и покрай училищата, :idea: където всеки може да разбере своя ХИВ статус :!:
HIV-status.jpg
HIV-status.jpg (51.42 KiB) Прегледано 1940 пъти
Останала съм с впечатление, че българите нехаят точно за това, тъй като смятат, че не може да им се случи, но се надявам младите да са по-заинтересовани за себе си :!:

Затова ми стана интересно и реших да пусна една тема тук, за да се даде някаква обща представа, :idea: вие кога за последно проверихте своя ХИВ статус и в рамките на някаква кампания ли беше или след рискова ситуация, в която смятате, че сте попаднали :roll:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот Mauritius » 25 Ное 2014, 13:04

Последно беше преди две или три години, от тогава не мисля, че съм попадала в рискова ситуация, но скоро си мислих за това, че е добре може би, от тогава най-малко съм ходила да си правя пиърсинг :idea: и може би е добре да си направя отново тест! :idea: :roll:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот maminka » 26 Ное 2014, 13:31

От години съм нямала повод да проверявам ХИВ статуса си, затова и не съм го правила, не съм влизала в болница и имам един-единствен мъж и той така с жената :D
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот Kaya » 01 Дек 2014, 15:01

Проверих го когато бях бременна за последно, преди 6-7 години, нямам повод да го проверявам отново, не съм била в болница, не съм имала и други контакти, освен с мъжа ми. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот Mon_ton » 04 Мар 2015, 17:50

Проверих го преди 3 месеца, а сега съм бременна и ще го проверя пак, мисля, че е въпрос наистина на лична отговорност хората без постоянни партньори да следят за своя ХИВ статус, независимо безопасния секс, който е редно да правим!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот Anka » 04 Мар 2015, 18:00

Никога не съм го проверявала да си призная честно, може би защото досега съм имала само 1 партньор, с който съм и досега, никога не сме имали рискови ситуации.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот red_eyes » 17 Юни 2015, 16:21

Добре е да се дава пример на младите, аз редовно ходих заедно с майка ми, тя много държеше да ходим заедно, особено докато бях тийнейджър, а баща ми се държеше като такъв и двете си правихме изследвания
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот Kaya » 17 Юни 2015, 17:03

red_eyes написа:Добре е да се дава пример на младите, аз редовно ходих заедно с майка ми, тя много държеше да ходим заедно, особено докато бях тийнейджър, а баща ми се държеше като такъв и двете си правихме изследвания

Добра идея е да се ходи редовно и да се дава такъв пример, ще взаимствам идеята за в бъдеще! :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот fawla » 18 Юни 2015, 09:36

Проверявах се преди няколко месеца, редовно ходя на изследвания, не че водя чак толкова разнообразен полов живот, но трябва да се знае. ;)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Кога за последно проверихте своя ХИВ статус?

Мнениеот Anka » 19 Юни 2015, 13:51

Скоро го проверих, преди няколко седмици, не беше толкова страшно :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с инфекциозни и паразитни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта