С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Мнениеот pavleta » 30 Мар 2016, 09:11

Вкъщи като съм, си мия ръцете много често, а като готвя тогава пък след всяко рязане, пипване съм на мивката. Навън ползвам мокри кърпички. Веднъж ми дадоха да опитам подобен гел и имах чувството, че ми лепнат ръцете и са по-мръсни от преди.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Мнениеот desislava.atanasova » 17 Юни 2016, 19:46

Ейй, хора... по ваща логика лекарите също не трябва да използват такива гелове, а именно те са една от най-важната част от дезинфекцирането на ръцете. Аз лично използвам на Живасепт или Детол. Но на живасепт прозрачния, защото наистина синия остава лепкаво усещане. Детол е малко по-скъп, но никога няма да усетиш да ти лепне, стига да не си сложиш цялото шише. Слага се малко. Другият дезинфектант, който ползвам е спрей на Живасепт. С него изобщо не лепне. Иначе активните съставки са- Пропанол и Изопропанол.
desislava.atanasova
 
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Май 2016, 21:40

Re: С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Мнениеот silver933 » 25 Авг 2016, 09:24

desislava.atanasova написа:Ейй, хора... по ваща логика лекарите също не трябва да използват такива гелове, а именно те са една от най-важната част от дезинфекцирането на ръцете. Аз лично използвам на Живасепт или Детол. Но на живасепт прозрачния, защото наистина синия остава лепкаво усещане. Детол е малко по-скъп, но никога няма да усетиш да ти лепне, стига да не си сложиш цялото шише. Слага се малко. Другият дезинфектант, който ползвам е спрей на Живасепт. С него изобщо не лепне. Иначе активните съставки са- Пропанол и Изопропанол.

А за какво го използваш? Аз разбирам да го ползваш , ако си лекар. Ама аз не бих ползвал подобно нещо, навсякъде има чешми, където мога да се измия нормално. Е да, може би ако отида в планината на място, дето няма течаща вода ще го ползвам и още как. :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Мнениеот Gold » 25 Авг 2016, 11:06

Аз ползвам гелове, само когато няма възможност да се ползва чешма. В чантата гледам винаги да си нося, но в момента от месеци си седи неотварян.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Мнениеот Karina_85 » 08 Яну 2019, 12:16

Не харесвам дезинфекциращите гелове и ползвам такъв в краен случай, навън. Вкъщи само течен сапун.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Предишна

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта