С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Мнениеот mimeto90 » 25 Ное 2014, 16:19

Последните пъти, в които си купувам дезинфекциращ гел за ръце оставам не съвсем очарована. :idea: От него кожата ми съхне много и там, където стане на ранички при следващото ползване на дезинфекциращия гел, съответно щипе много и боли! :evil:

Сега му е сезон на дезинфекциращия гел за ръце и много си върви, като зная какви опасности дебнат навън, но пък от другаде погледнато, не мога да си позволя отново да станат на нищо ръцете ми, :| трябва да го заместя с нещо друго или да разбера как да си приготвя сама! :!: :!:
9.jpg
9.jpg (22.16 KiB) Прегледано 1411 пъти
Нямам идея какво може да се съдържа, за да дезинфекцира толкова ефикасно, :? но пък с удоволствие ще се разтърся за съставките само и само да не изсъхва кожата на ръцете ми по този начин :idea:
Надявам се някой да ми даде сполучлива алтернатива, за да заместя дезинфекциращия гел за ръце или пък да сподели рецепта, по която да мога да си приготвям и аз такъв :!:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Мнениеот belleville » 25 Ное 2014, 16:26

Много мразя такива антибактериални гелчета, предпочитам да ям с мръсни ръце или със салфетка по някакъв начин, ако се налага, от колкото да се плескам с такова :| а и не съм убедена каква част от микробите убиват, да ти кажа! :idea: пробвай с тези, на друга марка, може и да не ти действат по този начин!
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Мнениеот Bambaa » 27 Ное 2014, 16:14

Ами да кажем, че мокрите кърпички са някаква алтернатива на тези антибактериалните гелчета, но предпочитам гелчетата сякаш, понеже имам чувство, че мокрите кърпи само разнасят мръсотията!
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Мнениеот silver933 » 27 Ное 2014, 16:34

Голяма гадост са тези гелове, детето като се роди и жена ми беше луднала по тези истории с антибактериалните гелове, според мен една мокра кърпа със спирт върши 10 пъти по-добра работа, че било и за по-голямо дете, няма да се напие, ако си избърше ръцете, ама поне ще са чисти, това мазане ми е много гадно. :shock:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Мнениеот Slavena » 10 Яну 2015, 15:30

Никога не съм ползвала такъв гелл, къде ще е това място, на което няма да има чиста вода да си измия ръцете нормално? :o
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Мнениеот zheleva212 » 18 Ное 2015, 17:51

Slavena написа:Никога не съм ползвала такъв гелл, къде ще е това място, на което няма да има чиста вода да си измия ръцете нормално? :o

Ехее... ти къде живееш, Славенче, блазе ти... иначе са много подходящи за този вирусен сезон.
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Мнениеот Pipilota » 19 Ное 2015, 09:41

Никога не съм ги ползвала, за мен са безсмислени. :) Една мокра кърпа върши същата работа. Не вярвам, че нещо има чудотворен ефект, след като всичките мръсотии и гадости остават по ръцете, само биват намазвани с нещо :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Мнениеот Lollipop » 19 Ное 2015, 10:57

И аз не използвам. Дори и когато детето беше малко пак не съм ползвала. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Мнениеот Mauritius » 19 Ное 2015, 11:52

Pipilota написа:Никога не съм ги ползвала, за мен са безсмислени. :) Една мокра кърпа върши същата работа. Не вярвам, че нещо има чудотворен ефект, след като всичките мръсотии и гадости остават по ръцете, само биват намазвани с нещо :roll:

Мокрите кърпички са ниско алкохолни, ако имат въобще алкохол в тях, докато геловете точно на това разчитат, така че не е съвсем същото
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: С какво замествате дезинфекциращия гел за ръце или приготвяте сами?

Мнениеот Kaya » 19 Ное 2015, 12:19

Тогава как са подходящи за деца, след като са толкова високо алкохолни?! :shock:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта