С какво прогонвате молците от гардероба си?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

С какво прогонвате молците от гардероба си?

Мнениеот Mauritius » 26 Ное 2014, 11:47

Снощи, когато отворих гардероба ми се видя, че излетя нещо като пеперудка от там :o До сега никога не сме имали молци, но ми мина през ума, затова реших да разгледам дрехите и да видя дали няма евентуални поражения :?

За щастие не отгрих и се надявам, че няма да открия любимия си пуловер в подобно състояние
moth.jpg
moth.jpg (20.91 KiB) Прегледано 672 пъти
:shock: Не зная как можеш да завъдиш молци, но се надявам да успея да се справя, ако все пак имам приятелчета в гардероба, като ги прогоня по най-бързия възможен начин :!:

В никакъв случай не искам да купувам нафталин, имам отвратителни детски спомени за миризмата му, :evil: предполагам, че до ден днешен едва ли се е променила много :|
Какво можете да ме посъветвате да използвам, за да прогоня, ако все пак има молци в гардероба ми или да поне да предотвратя появата им? :roll:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: С какво прогонвате молците от гардероба си?

Мнениеот MerryPop » 26 Ное 2014, 11:52

Мисля, че освен със специалните спрейове и подобните на нафталина, трудно се оправят нещата, чух, че някои пробват с корички от цитруси, но се съмнявам да има ефект, различен от това да ароматизираш гардероба си!
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: С какво прогонвате молците от гардероба си?

Мнениеот nushi.kisyova » 27 Ное 2014, 14:38

Чувал съм за листа от орехи, също и за лавандула, никога не съм опитвала, но ако има от къде да си набавя лавандула, бих заложила, за твоя случай май е най-добре с препарат :roll:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: С какво прогонвате молците от гардероба си?

Мнениеот Anka » 27 Ное 2014, 15:49

Добрият стар нафралин върши чудеса :D
Баба ми все така пази дрехите и идея си нямате колко са красиви като ги изкара от гардероба, да може да мирише особено и автентично, но... ефекта е видим. :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: С какво прогонвате молците от гардероба си?

Мнениеот Ilona » 06 Фев 2019, 15:07

С лавандулово масло. Напоявам периодично парчета плат с няколко капки от етеричното масло. Не съм имала проблеми.
Ilona
 
Мнения: 89
Регистриран на: 07 Яну 2019, 11:02


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron