Пили ли сте тамян, а за какви здравословни проблеми ви е помогнал?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Пили ли сте тамян, а за какви здравословни проблеми ви е помогнал?

Мнениеот ramimni » 26 Ное 2014, 17:00

Преди време съм чувала, че възрастните хора пият тамян и по-точно бял :roll: да си призная, че не съм добре запозната с разликата между видовете тамян, но явно белия си има специфични свойства! :? Потърсих в нета снимка и се оказа, че белия тамян изглежда по този начин,
White CopalWhite.jpg
White CopalWhite.jpg (60.9 KiB) Прегледано 2906 пъти
но пак не мога да направя разлика с другия :oops: :)

Имам известни неразположения и си мислих дали ще ми помогне белия тамян :?: не съм сигурна дали влияе цялостно на организма благоприятно или само за някои здравословни проблеми би могъл да помогне :?

Една позната ми каза, че е излекувала астмата на детето си с няколко зрънца бял тамян на ден, но дали детето просто не я израснало, не мога да ви кажа :?: :)
Надявам се да ми дадете съвети за какви здравословни проблеми може да помогне белия тамян и как е редно да се приема :!:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Пили ли сте тамян, а за какви здравословни проблеми ви е помогнал?

Мнениеот Мади Ранчева » 26 Ное 2014, 17:02

Чувала съм, че много помагал при камъни в бъбреците, а бял тамян можеш да си намериш в църквата и се пиеше при пъти по едно зрънце, ако не се лъжа :roll: предполагам има и други действия, но само това си спомням :) :)
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Пили ли сте тамян, а за какви здравословни проблеми ви е помогнал?

Мнениеот Анета Пеева » 29 Ное 2014, 22:24

Белият тамян се пие при кръвоизливи,по 2,3 зрънца на ден. Пила съм след кюртаж,при обилен мензис. Помага без грешка.А три пакетчета бял тамян,разтворени в пюряно бурканче ябълков оцет -идеален разтвор за мазане при шипове.Но знам,че действа съдосвиващо и не е подходящ за други оплаквания.
Анета Пеева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Ное 2014, 22:13

Re: Пили ли сте тамян, а за какви здравословни проблеми ви е помогнал?

Мнениеот Lollipop » 01 Дек 2014, 11:01

Сега чувам, че някой пие тамян! Не знаех, че е полезен, даже си мисля, че не е от нещата, които бих пила, но щом казвате, че действа ... :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта