Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот Elica » 24 Юни 2015, 13:55

До колкото знам могат да се ядат плодове, така че този глад не е чак толкова страшен май :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот Malina » 26 Юни 2015, 12:49

Elica написа:До колкото знам могат да се ядат плодове, така че този глад не е чак толкова страшен май :)

Да, могат, но има хора, които карат само на чайове. Наистина най-важното и най-опасното е самото захранване, другото е малък проблем. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот Lisica » 26 Юни 2015, 14:55

Аз обаче не бих пробвала, толкова обичам да си похапвам, хич ням ад ами е готино, ако стоя гладна много време, защото трябва да сваля някой милиграм. :lol:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот Kaya » 30 Юни 2015, 10:27

Andrey написа:Този глад включва ли някаква храна- да рече поне плодове, диня или е само на вода и на чай?!

Виж само колко абсурдно звучи, с какво ще се храни тялото?!? Пълна глупост е това, а на лечебен глад най-често се подлагат жени, станали по 150 килограма.. е защо е необходимо да се стига до там изобщо?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот Elica » 30 Юни 2015, 13:01

Все пак подобни драстични диети е добре да се провеждат под лекарско наблюдение, а не когато и както сами прецените, гладуването не е шега работа, за щастие и в България има къде да се проведе подобен курс на лечение.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот Kaya » 13 Юли 2015, 11:46

Аз съм твърдо против, разбирам жените с много килограми, за които само това е начина, но иначе не съм съгласна. И то пък без необходимото лекарско наблюдение още по-малко!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот nushi.kisyova » 17 Юли 2015, 15:27

Мен би ме било страх, правя от време на време някакви по-пречистващи дни, но чак да спра да ям, не смятам, че е полезно, а и нито за тренировка ще имам енергия, нито въобще на работа да отида, предполагам :(
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот Kaya » 03 Авг 2015, 13:14

nushi.kisyova написа:Мен би ме било страх, правя от време на време някакви по-пречистващи дни, но чак да спра да ям, не смятам, че е полезно, а и нито за тренировка ще имам енергия, нито въобще на работа да отида, предполагам :(

Мисля, че гладът включва яденето на плодове само ;0
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот Elica » 14 Авг 2015, 11:53

nushi.kisyova написа:Мен би ме било страх, правя от време на време някакви по-пречистващи дни, но чак да спра да ям, не смятам, че е полезно, а и нито за тренировка ще имам енергия, нито въобще на работа да отида, предполагам :(

Това пак звучи добре, ако правиш такива дни всеки месец със сигурност ще се чувстваш по-добре и ще е полезно за теб, аз сега лятото несъзнателно и без никаква цел усещам, че наблягам главно на суровата храна - плодове и зеленчуци, ако готвя нещо то отново е от традиционните летни манджи ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Дали е опасно да се подложим сами на здравословен глад и възможно ли е да си навлечем повече проблеми?

Мнениеот Lisandra » 17 Авг 2015, 11:30

според мен си е доста опасно. освен ако всичко не е обсъдено с диетолог. но въпреки това на своя глава не се наемай да гладуваш. то дори само едно постене изтощава организма, пък какво остава за това да не ядеш нищо съвсем.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта